5 ETF, díky kterým vyděláte na současné ekonomické situaci
|

5 ETF, díky kterým vyděláte na současné ekonomické situaci

Na americkém akciovém trhu vidíme v posledních dnech určitou korekci. Na základě zkušeností ze současné krize je určitá dávka obezřetnosti na místě, býčí trend trval s krátkými výkyvy od srpna 2010. Na trhu jsou však indexové fondy (ETF), které by nehledě na vývoj akcií měly těžit z aktuální situace ve světě.

Zemědělství ETF Frontier Markets

TER

Total Expense Ratio poměřuje výši ročních nákladů k výši kapitálu fondu (mezi tyto náklady patří zejména poplatky za správu fondu a roční odměna distributorovi), TER je tedy nejdůležitější položkou přímo ovlivňující výkonnost investice do ETF

Doporučované ETF byly navíc vybrány pro nízké ukazatele nákladovosti (TER), protože vysoké poplatky výrazně omezují dlouhodobou výkonnost.

Jak již bylo uvedeno, riziko korekce v blízké době je sice vysoké, ale stejně tak se nabízejí i potenciální dlouhodobé odměny.

1. iPath Dow Jones-UBS Agricultural ETN

1 iPath Dow Jones-UBS Agriculture Total Return Sub-Index ETN

iPath Dow Jones-UBS Agriculture Total Return Sub-Index ETN by měl odrážet potenciální výnosy z nezapákovaných investic ve futures kontraktech, jež jsou součástí indexu. V indexu je aktuálně zahrnuto 7 futures kontraktů na zemědělské komodity obchodované na amerických burzách. Index by tak měl vytěžit z rostoucích cen obilovin.

Nutno připomenout, že futures kontrakty mají sklon k volatilitě a s cenami obilovin na dosavadních maximech by mohla korekce vyústit v pullback akcií fondu. Proto by investoři měli spíše nyní nakoupit polovinu pozice a plnou otevřít při korekci k 60 USD. V delším horizontu by však měly světové nedostatky jídla způsobit vyšší ceny obilovin, a tedy i vyšší ceny fondu JJA.

2. Guggenheim Frontier Markets ETF

2 Guggenheim Frontier Markets ETF

Výkonnost Guggenheim Frontier Markets ETF se pohybuje v souladu s Bank of New York Mellon Frontier CR Index. Jedná se o fond investující v Chile, Kolumbii, Egyptě, Argentině a Peru.

11. února se odrazil od linie se silným býčím signálem podle Collins-Bollinger Reversal (CBR) indikátoru. Ukazatel nákladovosti pro FRN je 0,7 %. Fond lze doporučit jako dlouhodobou investici.

3. iShares S&P MidCap 400 Index ETF

3 iShares S&P MidCap 400 Index ETF

iShares S&P MidCap 400 Index ETF všeobecně koresponduje (po úpravě o poplatky) s cenou a výnosností S&P MidCap 400 Index. Je doporučován již od července 2009, kdy došlo k proražení hranice na úrovni 75 až 78 USD.

Od té doby ceny akcií mid caps pokračovaly stále směrem vzhůru, po dosažení nedávného maxima by tak mohlo dojít ke korekci. Poloviční pozice nyní a plná pozice na pullbacku je pravděpodobně vhodným a prozíravým způsobem, jak participovat na nastoupeném býčím trendu na trhu akcií mid caps.

Doporučení zní: koupit za 92 USD s cílem 105 USD.

4. iShares Dow Jones U.S. Medical Devices Index ETF

4 iShares Dow Jones U.S. Medical Devices Index ETF

iShares Dow Jones U.S. Medical Devices Index ETF se snaží odrážet výkon indexu Dow Jones U.S. Select Medical Equipment, který by měl těžit ze současné situace kolem Obamových reforem zdravotnictví.

Proražení hranice 65 USD (maxima z listopadu 2008) by mohlo vymrštit ceny akcie k 80 až 90 USD.

5. Market Vectors Environmental Services ETF

5 Market Vectors Environmental Services ETF

Market Vectors Environmental Services ETF se snaží kopírovat výnosnost indexu Amex Environmental Services. Mezi jeho hlavní investice patří Stericycle, Waste Management, Republic Services a Newpark Resources.

Tento ETF zhodnotil o více než 28 % během uplynulého roku, jeho ukazatel nákladovosti je propočten na 0,55 %. Vykazuje silný býčí trend, který je nastoupen od září, kdy začal na hodnotě 44 USD. Býk je potvrzen 50denním klouzavým průměrem a býčí support linií (obojí přibližně 51 USD).

Zdroj: InvestorPlace.com