Týden na trzích podle burzovních grafů: Odrazili býci v pátek medvědí útok?
|

Týden na trzích podle burzovních grafů: Odrazili býci v pátek medvědí útok?

V úterý nastala očekávaná korekce, když spouštěcím signálem byly nepokoje v Libyi doprovázené prudkým růstem ceny ropy. Index S&P 500 spadl přibližně o 50 bodů, dostal se na trendovou čáru a ve čtvrtek se krátce v intradenním obchodování podíval i pod ni. Cena se však v pátek vrátila nad trendovou čárou. Tímto pohybem byl naplněn krátkodobý pokles.

Jestliže index S&P 500 uzavře mírně pod trendovou čárou, nebude problém. Horší situace by nastala po uzavření obchodního dne pod nejnižší čtvrteční cenou, což by podpořilo horší medvědí scénář. Cena indexu je stále v býčím směru a na stávající situaci se nic nebude měnit, dokud nebude narušena trendová čára.

S&P 500 denní graf

S&P 500 Index volatility VIX v úterý a ve středu prudce vystřelil a začal vytvářet rostoucí trendovou čáru. Ta se ovšem v pátek nepotvrdila a VIX uzavřel pod hodnotou 20. Tím prakticky potvrdil, že střednědobý býčí náhled na trh je stále platný.

Index volatility VIX

VIX

Závěr: Graf indexu S&P 500 je stále býčí. To, že indikátor volatility VIX v pátek uzavřel pod hladinou 20, je potvrzením. Uzavření indexu S&P 500 pod hladinou 1 290 by otočilo střednědobý pohled na trhy na medvědí.