Birinyi: Do roku 2013 akcie vzrostou o 100 procent
|

Birinyi: Do roku 2013 akcie vzrostou o 100 procent

Podle investičního gurua Laszla Biriného jsou akcie na cestě k růstu. Do dvou a půl let by měly dokonce zdvojnásobit svou hodnotu. A i kdyby tato odvážná předpověď nevyšla, Laszlo si je jist, že index S&P 500 přidá do září 2013 minimálně okolo 30 procent.

Světové akcie Optimismus na trzích
Laszlo Birinyi

"Start současného býčího trhu byl mimořádný. A když jsme svědky takového začátku, je téměř jisté, že budoucí pohyb akcií a indexů bude vyjímečný také ," říká Laszlo Birinyi, šéf Birinyi Associates.

Index S&P 500 od svých březnových minim roku 2009 téměř zdvojnásobil svou hodnotu. I tak ovšem ztrácí zhruba 15 až 18 % na svá maxima z října 2007.

Laszlo Birinyi nevěští z křišťálové koule. Jeho predikce je založena na technických indikátorech.

"Když se podíváme do historie, je jasné, že nám minulý vývoj může poskytnout velmi užitečné vodítko. V průběhu krize se většina anlalytiků a investorů kromě vývoje jednotlivých firem a odvětví soustředila právě na analýzy podobných krizových událostí z minulosti. To, kam akciové trhy směřují, se dá celkem s velkou přesností určit," dodává Birinyi.

Aktuální vývoj indexu S&P 500 sledujte zde

Mezi akciové favority této investorské celebrity patří například Exxon Mobil, Prudhoe Bay, Ralph Lauren, Priceline, Cummins a Hermes. S optimistickou předpovědí se ztotožňují i další investorské špičky.

"Ekonomika vykazuje jasné známky posilování. Sazby se postupně začnou zvyšovat a riziková aktiva jako akcie získávají na atraktivitě," přidává se k názoru Kevin Giddis, výkonný ředitel Morgan Keegan.

To, zda si Laszlo Birinyi bude v roce 2013 mnout ruce, ukáže až čas. Takto optimistické teorie už však nevypadají tak nereálně jako v minulých měsících.

Americká ekonomika roste, možná pomaleji, než si žádá obyvatesltvo, ale na akciích se to projevuje už nyní.

Zdroj: Moneynews