Burzovní kalendář 7. 2. - 11. 2. 2011
|

Burzovní kalendář 7. 2. - 11. 2. 2011

Býčí euforie na Wall Street s lednovým obchodováním nevyprchala. Další únorový týden bude v režii výsledkové sezóny, amerických spotřebitelů a nových zpráv z Egypta. Investoři na pražské burze se dozvědí kompletní výsledková čísla od Unipetrolu a možná i část očekávaných výsledků tabákové Philip Morris ČR.

Wall Street

Americké akcie mají za sebou nejlepší týden v uplynulých dvou měsících, když růst povzbuzovaly lepší výsledky reportujících firem, růst průmyslu a celkový optimismus z dalšího vývoje americké ekonomiky (S&P 500 +2,7 %).

"Investoři si uvědomují, že ekonomika je silnější a v probíhající výsledkové sezóně většina firem dosáhne nebo překoná odhady analytiků," upozorňuje šéf investiční firmy Kaufman Brothers Benny Lorenzo. zdroj: CNBC

S&P 500: Šňůra výsledkových překvapení pokračuje

Trhy v New Yorku dokázaly růst i přes analytiky hodně diskutované výsledky z amerického trhu práce, kdy celková míra nezaměstnanosti překvapivě spadla na 9 procent, ale počet nově vytvořených míst silně zaostal za očekáváním.

Zda Wall Street dokáže znovu růst a "setřásat" geopolitická rizika na Středním východě, ukáží následující obchodní dny.

uvedl v rozhovoru pro Investiční web Petr Zajíc, portfoliomanažer z Pioneer Investments.

Trhům v New Yorku však kromě zpráv z Egypta bude udávat tón výsledková sezóna. Ze seznamu vyčnívá výrobce nealkoholických nápojů Coca-Cola, který oznamuje ve středu. Z technologických gigantů budou klíčové výsledky společnosti Cisco.

Investoři budou také sledovat středeční vystoupení Bena Bernankeho (Fed), pravidelné aukce amerických státních dluhopisů a páteční index důvěry Michiganské univerzity.

datum událost
7/2-11/2 Výsledková sezóna (Walt Disney, Philip Morris International, Coca-Cola, Cisco)
10/2 Týdenní žádosti o podporu v nezaměstnanosti
11/2 Index důvěry Michiganské univerzity

Pražská burza

Vstup do únorového obchodování se českým akciím povedl a index PX přidal 2,3 procenta. K pozitivnímu výsledku přispěly v indexu silně zastoupené akcie Erste Group (4,5 %), rostly také akcie NWR (4,3 %). Ztráty provázejí nadále mediální skupinu CME (-2,3 %).

Nový týden bude bohatý na česká makrodata, když mezi ty nejdůležitější budou patřit maloobchodní tržby a nezaměstnanost.

V rámci české výsledkové sezóny bude důležitý čtvrtek, kdy dá na stůl kompletní čísla petrochemická společnost Unipetrol.

řekl v komentáři Jan Tomaník z Wood & Company.

Kromě Unipetrolu by se mohlo mezi investory "výsledkově mluvit" také o výrobci tabáku Philip Morris ČR.

Jeho mateřská společnost Philip Morris International oznamuje ve čtvrtek a ve svých výsledcích většinou naznačí, jak se jí dařilo ve střední Evropě.

datum událost
7/2 Maloobchodní tržby, stavební výroba
8/2 Nezaměstnanost
10/2 Unipetrol - hospodářské výsledky

Krátkodobý výhled na české akcie: únor 2011 - ČEZ, NWR a Unipetrol

Eurozóna

Trhy v eurozóně dokázaly stejně jako Wall Street slušně růst a celoevropský index DJ Eurostoxx 50 posílil přibližně o dvě procenta.

První třetina evropské výsledkové sezóny zatím nevypadá vůbec špatně a další společnosti na výsledkové listině mohou pozitivní trend výsledkových očekávání potvrdit.

Výsledky se investoři dozvědí například od jedné z největších farmaceutických firem na světě Sanofi-Aventis, z bankovního sektoru to budou švýcarská UBS nebo majoritní akcionář ČSOB belgická finanční skupina KBC.

Z makrodat budou důležité pondělní index investorské nálady, čísla z německého průmyslu a čtvrteční zasedání Bank of England.

datum událost
7/2-11/2 Výsledková sezóna (Credit Suisse, Sanofi-Aventis,KBC, Alcatel-Lucent)
7/2 Index investorské nálady Sentix
8/2 Průmyslová výroba v SRN
10/2 Bank of England - rozhodnutí o úrokových sazbách