4 podhodnocené energetické akcie
|

4 podhodnocené energetické akcie

Ceny ropy se nedávno dostaly vysoko nad 100 dolarů za barel. V současnosti se pohybují lehce nad 100dolarovou hranicí, ale zvyšování ceny černého zlata nemusí být u konce. Akcie firem těžících ropu jdou nahoru a jsou v hledáčku řady investorů. Přinášíme pohled na čtyři firmy, jejichž akcie letos s největší pravděpodobností čeká růst.

Ropa Světové akcie Těžba
ATP Oil and Gas

ATP Oil and Gas

Společnost čeká na několik povolení pro zahájení těžby v Mexickém zálivu. Obchod ovšem ani tak nezahálí. ATP pronajala několik ropných polí za velmi výhodně ceny.

Během minulého roku se společnosti navíc podařilo prodat dvě třetiny svých těžebních práv třetí straně. Tento krok popohnal akcie firmy o 15 dolarů výše. Analytici nemají o budoucnost firmy strach a předpovídají ziskovost.

Chesapeake

Chesapeake Energy

Před několika týdny se firma rozhodla prodat 487 tisíc akrů těžební půdy v Arkansasu. Toho využil gigant BHP Billiton a koupil půdu, pod kterou jsou obrovské zásoby zemního plynu, za téměř 5 miliard dolarů.

Peníze pomohou firmě k dalšímu rozvoji a cena akcií by měla v tomto roce růst. Exxon

ExxonMobil

Celosvětově známá společnost ExxonMobil měla loni tržby 383 miliard dolarů. Jde o 23procentní nárůst oproti roku 2009.

Od loňského prosince navíc akcie firmy přidaly téměř 20 procent a firmě se opravdu daří.

Cena akcií by měla podle analytiků růst a titul by neměl chybět v portfoliích investorů.

CNOOC

CNOOC

Průměrný zisk z akcií společnosti dosahuje za posledních 5 let 26,3 procenta. Firma i nadále operuje na čtyřech hlavních územích - Bohai Bay, jihozápadní Čínské moře, jihovýchodní Čínské moře a východní Čínské moře.

Dále pak společnost těží ropu u pobřeží Indonésie, v Nigérii a v Austrálii.

Podle analytiků se společnosti daří dobře a mělo by se to projevit na hospodářských výsledcích. Akcie samotné tak mají předpoklad v letošním roce vzrůst až o desítky procent.

Zdroj: Seeking Alpha