ČS: Aktuální monitor ocenění českých akcií
|

ČS: Aktuální monitor ocenění českých akcií

Pohled analytiků České spořitelny na nejlikvidnější tituly pražské burzy.

Akcie ČR

Erste: Navrhla zvýšení dividendy na 0,7 € na akcii z dříve oznámených 0,65 €. Díky tomu by se dividendový výnos zvýšil na asi 2 %.

ČEZ: Ceny dodávek baseload elektřiny se na německé burze zvýšily o téměř 10 % na asi 58 € za MWh po rozhodnutí Německa, že kvůli bezpečnostní kontrole po nehodě v japonské elektrárně Fukušima do června odstaví asi 25 % kapacity v jaderných reaktorech. Nárůst cen kontraktů umožňuje ČEZu prodat zbývající (zatím předprodal asi 65 %) kapacitu na rok 2012 za vyšší ceny.

Unipetrol: Zatímco loni patřily akcie Unipetrolu mezi nejrůstovější, letošní výkonnost je zatím – z titulů sledovaných v rámci Monitoru ocenění – nejslabší. Hlavním důvodem jsou, vedle mírně slabších výsledků za 4. kvartál, ve srovnání s předkrizovými úrovněmi relativně nízké rafinérské marže a v posledních měsících ohlášené odstávky rafinérií.

Pegas Nonwovens: Výsledky za 4. kvartál skončily v souladu s očekáváním trhu. Výhled EBITDA na rok 2011 je nad meziročním růstem o 1,4% odhadovaným ČS. Investiční náklady na novou linku (32 mil. €) jsou v souladu s odhadem. Společnost by měla během 2. kvartálu rozhodnout o potenciální investici do M&A nebo investici na zelené louce. Tato investice by měla být mimo Evropu.

Fortuna: Podle vládního plánu by společnosti podnikající v hazardním průmyslu měly platit 20% daň z výtěžku a současně od roku 2012 i obvyklou daň z příjmu (19 %). To je pro Fortunu mírně negativní zpráva, protože tento krok byl většinou trhu očekávaný až od roku 2013.

ORCO: Zveřejňuje své výsledky za rok 2010 tento čtvrtek (24. března). Čistý zisk by měl podle odhadů ČS dosáhnout 15,5 mld. € a měl by být podpořen pozitivním přeceněním obnoveného projektu Zlota ve Varšavě a projektu Bubny v Praze. Upravená čistá hodnota aktiv (NAV) by se podle odhadů ČS měla díky vysoké páce společnosti zvýšit z 25,3 € (v 1. polovině 2010) na 27,3 € na akcii.

VIG: Akcie společnosti meziměsíčně klesly o 5,4 % pod vlivem negativního sentimentu vůči sektoru pojišťoven po zemětřesení v Japonsku. VIG nemá vůči japonskému trhu expozici. Proto ČS vnímá nedávný pokles jako nákupní příležitost.

Zdroj: Česká spořitelna