Milan Vaníček: Výhled na akcie bank, ČEZu, NWR a Telefóniky O2 na rok 2011
|

Milan Vaníček: Výhled na akcie bank, ČEZu, NWR a Telefóniky O2 na rok 2011

Kdo bude letošním vítězem, a kdo poraženým na pražské burze? Jaké dopady bude mít libyjská krize na české akcie? Milan Vaníček, hlavní analytik Atlantiku FT, pro vás "zaškrtal" tituly, které v systému SPAD stojí za hřích.

ČEZ Investiční doporučení Komerční banka Akcie ČR Erste Group Bank
burzovní palác - praha

ČEZ: Zavřel si cestu k letošnímu růstu?

Zveřejněný výhled opravdu není pozitivní zprávou vzhledem k našim předchozím odhadům. Přesný dopad do ocenění ještě nemám kvantifikován, tudíž nemůžu zcela přesně říci, jak se to projeví do valuace. Celkově se však domnívám, že přinejmenším z krátkodobého hlediska se pozice titulu omezila.

Erste versus KB: Kdo má navrch?

Obě banky jsou silné. Erste Group má potenciálně větší růstový příběh, nicméně krátkodobě po potenciálním odeznění vlivu vstupu ČSOB na burzu bychom vnímali zajímavou příležitost i na KB. Navíc u KB je podpůrným elementem solidní dividendový výnos (hrubý div. výnos 6,4 %).

NWR: Poslední měsíc šance nakoupit levně (před publikací smluvních cen)?

Pokud nepřekvapí samotné ceny, jejichž anticipace je již poměrně vysoká, pak samotný fakt, že na to někteří investoři mohou sázet, může vést k růstu titulu. Fundamentální hodnotě samozřejmě pomůže, když ceny budou okolo 170 až 180 EUR/t. Nižší ceny bychom vnímali negativně. Telefónica O2: Kdy vystartuje ze čtyřsetkorunového základního tábora?

Velký prostor tady nevidím. Úroveň kolem 400 Kč vnímám jako férovou. V budoucnu jsou poměrně rozsáhlá rizika, která limitují vyšší růstový potenciál.

Aktuální vývoj akcií na pražské burze sledujte zde

Unipetrol: Má smysl doufat v brzké zmrtvýchvstání?

Letošní rok bude po výsledkové stránce opětovně poměrně složitý s nahlášenými odstávkami, a tudíž bych viděl spíše limitovaný prostor. Samotná technika na tomto titulu rovněž ukazuje jen omezený prostor směrem dolu.

Doporučení Milana Vaníčka na další akcie ze segmentu SPAD najdete v článku na iPOINT.cz