9 oblíbených akcií George Sorose
|

9 oblíbených akcií George Sorose

George Soros jako celá řada velkých investorů věří velkým společnostem, které mají expozici na řadě zahraničních trhů. Sorosovy fondy v uplynulých měsících nakupovaly například akcie Wal-Martu, Fordu nebo General Motors. Zajímavá inspirace pro drobné investory.

Světové akcie George Soros
General Motors

General Motors

Když se hrabete zde dna, potřebujete pořádně nakopnout. Odhad zisku GM pro rok 2011 hovoří o růstu o 574 %! Samotná GM chce v průměru během 5 let navyšovat zisk o 24 %.

Automobilka si "prošla peklem", nové vedení se chce soustředit především na co nejnižší úroveň zadlužení. Firma, tradičně závislá na poptávce domácích spotřebitelů, by snad mohla zažít lepší časy.

Petrobras

Petroleo Brasileiro (Petrobras)

Těžařský gigant by měl těžit z obřích odkrytých ložisek na brazilském pobřeží. Náklady na těžbu z těchto ložisek budou vyšší než u běžné těžby, vyšší ceny ropy by však měly tento rozdíl vyrovnat a přispět k velice solidní ziskové marži.

Nestabilita v Libyi a v dalších "ropných" zemích přispívá již několik měsíců k růstu hodnoty rezerv Petrobrasu.

United Continental

United Continental

Aerolinky United zaplatily hodně vysokou cenu za Continental Airlines a firmu čeká hodně práce s integrací obou firem v příštích několika letech. Konkurence společně s vyššími cenami paliv jsou velkou výzvou.

Společnosti samozřejmě neprospívají ani události v Japonsku, ale ty zasáhly i další aerolinky, například Delta Air Lines. Tržby by firma mohla zvýšit rostoucími cenami letenek, ovšem musí citlivě zohledňovat křehkou poptávku. Motorola

Motorola

V lednu se technologický gigant rozdělil na dvě firmy - Motorola Solutions a Motorola Mobility.

Motorola Solutions je se svými 51 tisíci zaměstnanci a tržní kapitalizaci okolo 14 miliard dolarů v centru zájmu Sorosových fondů.

Tržby dosahují 19,3 miliardy dolarů, dividendový výnos je zhruba 3,7 %.

ArcelorMittal

ArcelorMittal

Ocelářský gigant s tržní kapitalizací 53 miliard dolarů. Obchoduje se na zhruba 205násobku zisku a s dividendovým výnosem 1,8 %.

V roce 2010 firma dosáhla tržeb 78 miliard dolarů, což byl meziroční růst o 19,84 %. Čistý zisk loni vzrostl o 2 371 % (!) na 2,9 miliardy.

Wal-Mart

Wal-Mart

Ačkoli má firma určitou expozici v Japonsku, nejde zdaleka o klíčový podíl na tržbách. Podle Moody's tak nebude mít zemětřesení a další vývoj v Japonsku na Wal-Mart v podstatě žádný vliv.

Aktuální cena nad 50 dolary je stabilní již několik týdnů. P/E vztažené k očekávaným ziskům je 10,6, což dává poměrně jasný potenciál růstu ceny akcií k 60 dolarům.

Warren Buffett vs. George Soros: Kdo je lepší? Citigroup

Citigroup

Jedna z krizí nejhůře zasažených bank je v zisku již čtyři čtvrtletí v řadě. Celkem loni vydělala 10,6 miliardy dolarů.

Rostly i tržby, a to o 7,9 % v roce 2010 a o 52 % v roce 2009.

Analytici odhadují, že by Citigroup mohla letos na akcii vydělat mezi 32 a 55 centy. Akcie jsou stále cenově mezi tzv. pennystocks, obchodují se pod 5 dolary.

Delta Air Lines

Delta Airlines

Delta by měla být schopna zvyšovat tržby 7% ročním tempem a udržet marže okolo 6 %. Vysoké ceny paliv zabrání většímu růstu.

Firmu bude dál pohánět tuhý konkurenční boj v sektoru letecké přepravy. Navíc události v Japonsku budou firmu podle vlastního vyjádření stát zhruba 400 milionů dolarů.

Ford

Ford

Akcie Fordu za 15 dolarů? Sem s nimi! Férová cena je někde okolo 23 dolarů za akcii.

Zisk na akcii by měl letos podle analytiků vzrůst až o 113 %, během pěti let by měl růst v průměru 13% tempem.

Firmě se postupně daří konsolidovat svou pozici, navyšovat podíl na trhu a snižovat dluh. Aktuální čísla hovoří o tom, že by Ford měl snížit svůj celkový dluh o další 3 miliardy na 16 miliard dolarů.

Lampert a Soros: Odhalená akciová portfolia dalších investičních celebrit

Zdroj: Seeking Alpha