ČS: Aktuální monitor ocenění českých akcií
|

ČS: Aktuální monitor ocenění českých akcií

Pohled analytiků České spořitelny na nejlikvidnější tituly pražské burzy.

ČEZ ORCO Property Group NWR Akcie ČR ČSOB Fortuna

ČSOB-IPO: KBC by do 15. března měla údajně rozhodnout o uskutečnění dlouho očekávaného primárního úpisu ČSOB, jeho termínu (obecně se očekává 2. čtvrtletí) a velikosti upisovaného podílu ČSOB (nejčastěji se spekuluje o 40 % za asi 2 mld. €).

ČEZ: Firma dala velmi nízký výhled zisku na rok 2011: čistý zisk 40,1 mld. Kč (-15 % r/r) při EBITDA 84,8 mld. Kč (-5 % r/r) kvůli nižším realizačním cenám elektřiny, horšímu kurzu Kč k EUR a kvůli nové dani na povolenky CO2. To je 9 % a 6 % pod naším odhadem (i pod odhadem trhu). Hlavním důvodem nižšího výhledu je podle nás horší výsledek měnového zajištění (pokles cen v EUR i dopad zdanění povolenek již byly očekávány).

CME: Výsledky za 4. kvartál mírně překonaly odhady na úrovni tržeb i provozního zisku, zatímco čistý zisk skončil v červených číslech (ztráty z kursového přecenění). Management představil relativně optimistický výhled na rok 2011, když očekává oživení na všech svých trzích a růst tržeb v řádu.

NWR: Výsledky za 4. kvartál byly plně v souladu s našimi odhady i konsensem trhu. Společnost potvrdila dříve oznámené produkční objemy a řekla, že v letošním roce začne projekt Debiensko s počáteční investicí 50 mil. €.

NWR: Věříme, že spotové ceny koksovatelného uhlí díky zdravé poptávce zůstanou vysoko v 2. pololetí tohoto roku i v roce 2012. Průměrné ceny koksovatelného uhlí v letošním roce odhadujeme na 194 € za tunu (+37 % r/r). Protože předpokládáme mírně rostoucí poptávku v Polsku, očekáváme, že také ceny energetického uhlí během dvou let sníží svůj rozdíl vůči cenám v severozápadní Evropě (ceny NWR pro kalendářní rok 2011 jsou meziročně o 13 % výše na 71 € za tunu).

Fortuna: Výsledky za 4. kvartál dopadly téměř přesně v souladu s očekáváními. Fortuna opět prokázala schopnost dynamického růstu zejména v online segmentu. Management po výsledcích upřesnil očekávaný dividendový výplatní poměr na 80-100 % z čistého zisku za rok 2010 (dříve navrhoval 70-100 %). Dividendový výnos by se vzhledem k současnému ocenění měl pohybovat v rozmezí 6,4-7,9 %.

ORCO: Akcie Orca od počátku roku vzrostly již o čtvrtinu a jsou letos zatím nejvýkonnější na pražské burze. Orco řeklo, že je blízko dohody o restrukturalizaci chorvatského Suncani Hvar. Konec akcionářských sporů by umožnil prodej této dcery, což by firmě pomohlo dále ozdravit své provozní výkony. Orco také oznámilo, že jeho dceřinka vlastní 4,44 % jeho akcií.

Zdroj: Česká spořitelna