Trh letos narazí do zdi, tvrdí Morgan Stanley
|

Trh letos narazí do zdi, tvrdí Morgan Stanley

Akciové trhy přešlapují na místě. Výsledková sezóna zatím nepřinesla kýžený impulz, problémy eurozóny, ale i Spojených států s rostoucím zadlužením přetrvávají. Analytici Morgan Stanley předpokládají, že trh dříve nebo později během roku narazí do zdi. A nebude to povedená performance, kterou potěšil Pražany během víkendu legendární "pinkfloyd" Roger Waters.

Medvědí trh Býčí trh Světové akcie
Hlavou proti zdi - letošní osud býků?

Morgan Stanley letos očekává zklamání, pokud jde o tržní růst. Zisky firem v prvním pololetí mohou naplnit očekávání, ale "po prázdninách" budou očekávání trhu příliš vysoká, než aby je firmy byly schopny vyrovnat, natož překonat.

Růst HDP ve Spojených státech bude velice těžké udržet nad třemi procenty, navíc v červnu skončí program odkupu aktiv ze strany Fedu (kvantitativní uvolňování), takže na trhu může chybět likvidita, která v posledních měsících žene indexy nahoru.

Analytici Morgan Stanley nepředpokládají, že by se ekonomický růst udržel na současných úrovních, navíc bez levných dolarů bude pro firmy velice složité zvyšovat marže, na což akcionáři plni optimismu čekají.

Výsledkem bude podle Morgan Stanley propad trhu ve druhém pololetí.

Aktuální vývoj amerických akcií sledujte zde

Zdroj: Morgan Stanley