12 nejlepších hodnotových akcií (video)
|

12 nejlepších hodnotových akcií (video)

Investoři by se měli zajímat o firmy, jejichž akcie jsou rozumně ohodnocené, zároveň vyplácejí dividendy a nabízejí určitý růstový potenciál, konstatují shodně hlavní investiční stratég RidgeWorth Capital Management Alan Gayle a Paul Dietrich, ředitel investiční společnosti Foxhall Capital Management.

Světové akcie Hodnotové investování

I když se hodnota akcií od března 2009 zdvojnásobila, nabízí americký akciový trh podle Gayla řadu zajímavě ohodnocených akcií.

Mezi Gaylovy investiční tipy patří letecká společnost Southwest Air, výrobce spotřebičů Whirlpool, banka Comerica, rozvodná společnost PPL nebo maloobchodní společnost Staples.

Paul Dietrich preferuje například kanadskou těžařskou společnost Spanish Moutnain Gold, která je podle něj nejlevnější v sektoru "zlatých akcií".

Mezi další investičně zajímavé společnosti patří rozvodná společnost Empressa National de Electricidad, která prodává elektřinu v ekonomicky silně růstových zemích Latinské Ameriky. Ve stejné oblasti působí podle Dietricha atraktivně ohodnocený mobilní operátor América Móvil.

Kromě toho stojí za pozornost také výrobce piva AmBev, olejářský gigant Exxon Mobil a těžařská společnost Rio Tinto, případně také v Česku operující výrobce spotřebního zboží a léků Johnson & Johnson.

Zdroj: CNBC