Hotovost nade vše: Čtyři lákavé akcie
|

Hotovost nade vše: Čtyři lákavé akcie

Hotovost je mezi investory stále jedním z nejceněnějších aktiv. Poskytuje totiž společnostem dostatek likvidity. A právě tato likvidita je ceněna o to víc, když se konkrétní firmě nedaří. Připravili jsme pro vás seznam společností, jejichž akcie se nachází na ročních minimech a zároveň disponují dostatkem hotovosti.

Peníze Hotovost
AIG

AIG

Hotovost: 1,558 miliardy dolarů

Americká pojišťovna s celosvětovým záběrem. Hotovost se firmě v minulém kvartálu mírně snížila. Připravovala se totiž na nákup aktiv společnosti Maiden Lane II. I tak se ovšem může chlubit dostatečnou hotovostí a v budoucnu může těžit z výhodných investic.

Společnost je i tak investorskou veřejností přehlížena. Vzhledem k ceně akcií se však jedná o zajímavou investiční příležitost.

Nokia

Nokia

Hotovost: 2,618 miliardy dolarů

I po celosvětovém růstu poptávky po smartphonech se největšímu výrobci mobilů nepodařilo překonat konkurenci. Konkurencí se v tomto případě myslí Apple a Android.

I když Nokia stále vyrábí telefony na systému Symbian, investorům to nemusí vadit. Firma navíc plánuje spojení s Microsoftem. A to jí do budoucna zaručuje dostatečně silného obchodního partnera.

A i kdyby byznys mezi Microsoftem a Nokií nevyšel, má firma v záloze opravdu obrovské množství peněz.

Kodak

Eastman Kodak

Hotovost: 1,624 miliardy dolarů

Eastman Kodak byl v minulosti ve svém odvětví ikonou. Firma však byla nucena před několika lety omezit počet svých poboček. Vyvolávaní klasických filmů ustoupilo do pozadí, na což Eastman Kodak doplatil.

Od roku 2009 však firma stabilizovala tržby i zisk a opět disponuje velkou hotovostí. Analytici navíc Kodaku předpovídají slibnou budoucnost. Při ceně 3 dolary za jednu akcii se jedná o výhodnou investici. PulteGroup

PulteGroup

Hotovost: 1,495 miliardy dolarů

Nemovitostní trh ve Spojených státech zůstává i nadále slabý. Investičnímu oddělení společnosti se ovšem podařilo v minulosti výhodně investovat.

Investoři, kteří věří v obnovu amerického realitního trhu, by si měli rozmyslet případnou investici do této firmy. Jakékoli zlepšení se totiž promítne na růstu cen akcií.


Pokud vám tyto 4 tipy nestačí, zde jsou další firmy, které odborníci doporučují:

Weyerhaeuser Company

Hotovost: 1,467 miliardy dolarů

Cree

Hotovost: 465,557 milionu dolarů

Tellabs

Hotovost: 208,80 milionu dolarů

Office Depot

Hotovost: 627,478 milionu dolarů

Zdroj: Seeking Alpha