Superlevné akcie, které si koupíte za dva dolary
|

Superlevné akcie, které si koupíte za dva dolary

Lidé chtějí hodně muziky za málo peněz. Proto by drobné investory měly zajímat levné akcie, tzv. pennystocks. Často se jako hranice uvádí 5 dolarů, tentokrát dokonce nabízíme deset tipů na tituly, jejichž akcie koupíte za dva dolary. A jsou to firmy, které mají tržní kapitalizaci alespoň sto milionů dolarů, takže vzhledem k velikosti firmy jsou přece jen méně rizikovou investicí než klasické pennystocks, u nichž volatilita hrozí znehodnotit zisky během pár dnů, nebo dokonce hodin.

Světové akcie Akciové tipy

Uranium Resources

Akcie výrobce uranu a důlní společnosti Uranium Resources přidaly za uplynulý rok skoro 200 procent, ale stále jsou pod dvěma dolary. Je to neuvěřitelný výkon i vzhledem k problémům v Japonsku, které dopadají na celý sektor a které poslaly akcie o polovinu níže.

Uranium Resources

Sprott Resource Lending

Dříve známá jako Quest Capital, Sprott Resource Lending přidala zhruba 40 procent za rok. Firma půjčuje/investuje peníze na výzkum nových ložisek.

Sprott Resource Lending

AEterna Zentaris

AEterna Zentaris je farmaceutická firma zaměřující se na onkologii a endokrinologii. Za uplynulých 12 měsíců akcie posílily skoro o 60 procent.

AEterna Zentaris

RAE Systems

RAE Systems vyvíjí a vyrábí radiologické a chemické detektory. Za rok přidala přes 100 procent, samozřejmě silně roste po katastrofě v Japonsku.

RAE Systems

Cardero Resource

Cadero Resource sice letos ztrácela, ale stále je meziročně výrazně "na kopci". Těžební společnost má našlápnuto jako většina sektoru.

Cardero Resource

Sirius XM Radio

Vysílatel satelitního rádia je velice populární mezi investory do pennystocks. Za rok akcie přidaly okolo 70 procent.

Sirius XM Radio

Capstone Turbine

Capstone Turbine vyvíjí, vyrábí a prodává technologie pro mikroturbíny. Tržby firmy rostly ke konci roku 2010 o 51 procent, akcie jsou meziročně hodně vysoko.

Capstone Turbine

Kimber Resources

Zlato a stříbro jsou předmětem zájmu dalšího těžaře v seznamu. Za rok akcie přidaly okolo 60 procent.

Kimber Resources

Ur-Energy

Akcie těžební společnosti Ur-Energy za rok přidaly přes 70 procent.

Ur-Energy

Gold Reserve

Průzkumná společnost zažívá skvělé časy. Za rok akcie přidaly přes 60 procent.

Gold Reserve
Zdroj: InvestorPlace.com