Levné Buffettovy akcie, které by vás měly zajímat
|

Levné Buffettovy akcie, které by vás měly zajímat

Zázrak z Omahy slaví úspěchy na akciovém trhu už desítky let. Mnozí se snaží sledovat jeho strategii, přesto se mu daří stále nacházet levné akcie, které doslova před nosem vyfoukne jiným investorům. Několik aktuálních Warrenových tipů může být inspirací i pro vás.

Investiční portfolio Světové akcie
Gannet

Gannet

Mezinárodní vydavatelství a vysílací společnost vlastní ve Spojených státech 83 deníků včetně USA Today. Mezi jeho hlavní digitální aktiva patří CareerBuilder, server s nabídkami zaměstnání. Společnost rovněž provozuje 23 televizních stanic a vlastní Captivate Network, firmu zaměřenou na videoreklamu.

Tištěná média sice ustupují, ale společnost to kompenzuje činností v jiných oblastech. Mezi roky 2009 a 2010 klesly tržby z tištěných médií o 6 procent, tržby z digitálních služeb se naopak zvýšily o 5 procent a výnosy z vysílání vzrostly o 22 procent.

Společnost je sice zaměřena na cash flow, ale dluh ve výši 2,35 miliardy dolarů vnáší do fungování firmy obavy. Buffett však možná ví své.

Torchmark

Torchmark

Pojišťovna, která se specializuje na životní pojištění, doplňkové zdravotní pojištění i na důchody. Polovinu příjmů má ze životního pojištění.

V letech 2009 a 2010 vzrostly tržby z 1,448 na 1,663 miliardy amerických dolarů. Zdravotní pojištění přispělo přibližně 30 procenty tržeb. Společnost čelí problémům, které pramení z připravované reformy zdravotní péče, a tak jsou akcie zajímavě oceněny, pokud chcete vsadit na světlou budoucnost amerických pojišťoven po nastavení reformy. Washington Post

Washington Post

Mediální a vzdělávací společnost. Má mimo jiné šest televizních stanic v Detroitu, Houstonu, Miami, San Antoniu, Orlandu a Jacksonville.

Vzdělávací segment působí pod obchodní značkou Kaplan. Společnost nabízí vzdělávací služby, školení, standardizované testy a podobně.

Washington Post má již dlouhou dobu jednu z nejvýraznějších pozic v akciovém portfoliu Berkshire Hathaway. V posledních desetiletích přitom ekonomický význam společnosti klesal, především kvůli omezenému růstu své hlavní činnosti.

Washington Post má mnoho podobných problémů jako Gannett, ale segment vzdělávání je jedním z hlavních budoucích zaměření firmy.

Wal-Mart

Wal-Mart

Globální maloobchodní řetězec působí pod různými obchodními vzory. Nedávno zahrnul Wal-Mart do svého sortimentu čerstvé ovoce. Obchod s potravinami tvoří 54 procent z celkových tržeb.

Wal-Mart také vyvíjí nový formát menších prodejen. Příležitosti k růstu jsou nadále zajímavé. K 31. lednu 2011 měl Wal-Mart 4 557 mezinárodních prodejen.

V Číně je aktuálně 328 prodejen, v Brazílii 479 prodejen a v Indii 5. Populace v Číně a Indii je 4krát větší než ve Spojených státech. Wal-Mart se proto rozhodl investovat a rozšířit svou síť prodejen právě v těchto zemích.

Zdroj: Seeking Alpha