ČS: Aktuální monitor ocenění českých akcií
|

ČS: Aktuální monitor ocenění českých akcií

Pohled analytiků České spořitelny na nejlikvidnější tituly pražské burzy.

Akcie ČR

Komerční banka: Výsledky za 1. kvartál mírně zaostaly za konsensem trhu. Čistý zisk se sice meziročně zvýšil o 5 % (podpořen 42% meziročním poklesem opravných položek), ale současně výnosy z poplatků a provizí a z obchodních operací byly slabší. Celkově byly výsledky za 1. kvartál ve srovnání s 4. kvartálem horší na úrovni výnosů a lepší na úrovni nákladů.

ČEZ: Zveřejnil své výsledky za 1. kvartál. Čistý zisk dosáhl 17,2 mld. Kč a o 10 % překonal konsensus trhu. Hlavním důvodem bylo přecenění opce na MOL a pozitivní vliv z forexového přecenění. Společnost potvrdila svůj výhled letošního zisku na 40,1 mld. Kč (-15 % r/r), EBITDA na 84,8 mld. Kč (-5 % r/r) a zvýšila cíl výroby elektřiny v letošním roce o 2 %.

Unipetrol: Zveřejnil výsledky za 1. kvartál, které byly v souladu s konsensem trhu. Provozní zisk se zvýšil o desetinu na 571 mil. Kč. Avšak při zohlednění vývoje ceny ropy by dosáhl ztráty 10 mil. Kč (proti -15 mil. před rokem). Navíc lze očekávat, že zvýšená cena ropy dříve či později negativně ovlivní poptávku, a tudíž i výsledky společnosti.

Telefónica O2 ČR: Valná hromada podle očekávání schválila dividendu z loňského zisku v navrhované hrubé výši 40 Kč na akcii. Rozhodný den je 7. září, tzn. poslední obchodní den s přihlédnutím k vypořádání obchodů ve formátu T+3 je 2. září a výplata od 6. října.

Fortuna: Přijaté sázky a hrubé výhry za 1. kvartál příjemně překvapily, přičemž růstovým driverem byl online segment (meziročně +54 %). Výsledkům také pomohla posilující Kč a PLN proti EUR. Start loterijního projektu v ČR zatím jede podle plánu. Nový loterijní zákon v Polsku umožňuje rozvoj licencovaného online sázení na tamním trhu, což je pro Fortunu pozitivní zpráva. Současně byla potvrzena navržená dividenda v hrubé výši 0,3 EUR na akcii (poslední obchodní den s nárokem na dividendu je 3. červen).

VIG: Valná hromada podle očekávání schválila dividendu z loňského zisku v navrhované hrubé výši 1 EUR na akcii (tzn. hrubý dividendový výnos asi 2,5 %). Poslední obchodní den s nárokem na dividendu je 13. května a výplatní den 16. května. Společnost navíc uvedla, že její předběžné nekonsolidované vybrané pojistné se v 1. kvartálu zvýšilo o 2,8% na 2,65 mld. EUR (tj. v souladu s naším odhadem). Výsledky za 1. kvartál se zveřejňují 17. května.

Aktuální vývoj českých akcií sledujte zde

Zdroj: Česká spořitelna