JPMorgan: Kupujte akcie ze sektoru zdravotní péče
|

JPMorgan: Kupujte akcie ze sektoru zdravotní péče

JPMorgan je optimistická ohledně vývoje akcií ve zdravotnickém sektoru, a to poprvé od března 2009. V aktuální analýze zmiňuje pět důvodů pro nadvážení těchto akcií v portfoliu.

Světové akcie Zdravotnictví a zdravotní péče
Čistý zisk v jednotlivých sektorech

1. Silné fundamenty

86 % firem ze zdravotnického sektoru překonalo v končící výsledkové sezóně odhady trhu. 121 miliard dolarů volného cash flow je pro investory také velice atraktivních.

2. Peníze na ruku

V uplynulém roce vyplatily firmy ze sektoru zdravotní péče svým akcionářům 78 miliard dolarů na dividendách a zpětných odkupech akcií.

Dividendy jsou na historickém maximu, odkupy akcií ještě nedosáhly úrovně z roku 2008. Stále více firem ovšem v současnosti dál zvyšuje dividendy.

3. Růst objemu fúzí a akvizic

V rámci sektoru jsou 2. čtvrtletí očekávány fúze a akvizice v objemu 40 miliard dolarů. Budou navazovat na rekordní akvizici Genzymu ze strany Sanofi-Aventis.

4. Vyšší zisky

Na začátku krize zisky zdravotnických firem zaostávaly za průměrem trhu, ovšem s postupným zpomalováním růstu zisků se znovu hlásí o slovo.

Zisky sektoru jsou o 37 % vyšší než v roce 2007, když zisky celého indexu S&P 500 jsou jen o 8 % výše. rychleji roste zisk jen v technologickém sektoru.

5. Ocenění

Akcie ze sektoru zdravotní péče mají nejlepší ocenění (valuace) za uplynulých 15 let.

Kdy jindy nakupovat ze své povahy defenzivní tituly, když mají za sebou akciové trhy dva roky růstu a čeká se konec kvantitativního uvolňování?

V červnu má skončit kvantitativní uvolňování. Akcie i dluhopisy propadnou, míní investoři

Zdroj: JPMorgan