Barton Biggs: Nakupujte při poklesech a vsaďte na technologie a energetiku
|

Barton Biggs: Nakupujte při poklesech a vsaďte na technologie a energetiku

Nakupujte při poklesech. Tak nazval hedgeový manažer Barton Biggs jednu ze svých posledních poznámek k současnému dění na trzích. K tomu není co dodávat - aktuální korekci na trzích považuje za skvělou nákupní příležitost. Ačkoli trvá řada nejistot a hrozeb pro trh, řada akcií je zkrátka podle Biggse stále "za babku".

Technologie Energetika Světové akcie
Barton Biggs

"Stále nejsem velkým příznivcem evropských akcií, ačkoli mám poměrně velký koš akcií ze starého kontinentu, které mají velkou expozici na mladých trzích," upozorňuje Biggs. Tyto firmy byly dokonce během dubna nejvýkonnějším podílem Biggsova portfolia.

Známý investor naproti tomu preferuje americké technologické akcie, a to jak velkých, zavedených firem, tak menších nováčků.

"Velké technologické firmy jsou stále relativně levné ve vztahu ke svým budoucím ziskům," vysvětluje investor. Cisco, Intel, Microsoft nebo IBM mohou být po mnoha letech zajímavou nákupní příležitostí.

Sdílený software

Nové technologické firmy podnikající v oblasti tzv. cloud-computingu, tedy sdíleného online softwaru a dalších produktů, jsou podle Biggse skvělou možností pro investory, které zajímá rychlý růst.

"Nikdo asi nevěříme, že by Microsoft nebo Qualcom mohly růst nějakým astronomickým tempem, ale menší firmy nabízející sdílení dat a softwaru podobné vzrušení nabízejí," tvrdí Biggs. Průměrné P/E v příštím roce (poměr ceny akcie a předpokládaného zisku na akcii v dalších 12 měsících) se v tomto sektoru pohybuje okolo 13-14. "Tyto firmy tak budou zajímavou investicí, jakmile dosáhnou 15-20% ročního růstu," vysvětluje investor.

Ten navzdory turbulencím na trhu s ropou a v geopolitické oblasti drží velké energetické hráče jako ExxonMobil nebo Schlumberger.

Kromě toho věří akciím z oblasti průmyslu a drobným investorům doporučuje ETF pokrývající menší společnosti. Jejich index Russell 2000 nedávno překonal předkrizové úrovně.

Zdroj: Business Insider