5 energetických titulů, které milují v Goldman Sachs
|

5 energetických titulů, které milují v Goldman Sachs

Banka Goldman Sach je jedním z předních finančních domů, který určuje trendy pro investory. Analytici pečlivě sledují všechny tituly obchodované ve Spojených státech a jejich doporučení mají velkou váhu. Tentokrát se zaměřili na energetický sektor. Tento týden přišli dokonce se zvýšeným doporučením na celý komoditní sektor, což během středy přineslo na komoditní trh dobrou náladu. Které konkrétní akcie by měly investoři zařadit do portfolií?

Ropa Investice Investiční portfolio Energetika Světové akcie
Hornbeck Offshore Services

5. Hornbeck Offshore Services

Vrtná společnost, která provozuje i nákladní lodě a celkovou podporu logistických služeb. Akcie firmy vyrostly během posledního roku o 20 procent, během posledních 4 týdnů ovšem klesly o 11 procent.

První čtvrtletí nedopadlo pro společnost nikterak dobře, ztráta na akcii dosáhla 34 centů.

Analytici Goldman Sachs počítají, že by měla do konce roku 2013 vydělat 3,42 dolaru na akcii. A to je výše než jejich předešlý odhad. Podle nich se jedná o jasnou nákupní příležitost.

First Solar

4. First Solar

Jak už napovídá název, jde o firmu zaměřující se na výrobu solárních panelů. Analytiky z Goldman Sachs překvapil zisk společnosti za první čtvrtletí. Ten totiž překonal jejich odhady o 13 centů.

V nejbližším období by měly akcie společnosti klesat, především kvůli zpomalujícímu solárnímu trhu, který by měl ovšem již ve druhé polovině roku 2011 předvádět lepší "výkony".

First Solar tak nabízí velmi dobrou příležitost pro dlouhodobé investory. Analytici z Goldman Sachs vidí vývoj akcií First Solar v delším horizontu optimisticky. Diamond Offshore

3. Diamond Offshore

Další s firem, které zasahují do těžařského průmyslu. Diamond Offshore je na cestě vzhůru, pomůže jí hlavně očekávaný boom nových těžebních míst během následujících let.

Banka Goldman Sachs stanovila cílovou cenu na dalších 6 měsíců na 98 dolarů.

Diamond Offshore je jednou z jejich nejoblíbenějších firem. Je totiž stále silně podhodnocená a díky optimistickému výhledu na celý těžební sektor se jedná o ideální akcii do portfolia.

Cenovus Energy

2. Cenovus Energy

Jedná se o ropnou firmu z Kanady, která se kromě klasické těžby zabývá i těžbou z ropných písků. Mimo Kanadu má i několik vrtů v Texasu.

Během posledních 12 měsíců vzrostly akcie společnosti skoro o 30 procent. V roce 2011 se jim podařilo přidat necelých 8 procent.

Výsledky za první čtvrtletí sice nenaplnily odhady analytiků Goldman Sachs, ale ti stále věří, že akcie Cenovus Energy patří k nejlepším na trhu. Během dalších 6 měsíců předpovídají dokonce růst o dalších 50 procent. Chicago Bridge & Iron

1.Chicago Bridge & Iron

Jedná se o průmyslovou společnost, která poskytuje inženýrské služby a buduje energetickou infrastrukturu pro ropné a plynárenské společnosti.

Jen v letošním roce se podařilo akciím přidat přes 20 procent.

Pro odborníky z Goldman Sachs je firma nejlepším kandidátem nákupu a doporučují ji "brát" při jakémkoli poklesu. Na dalších 12 měsíců nasadili cílovou cenu vysoko, téměř 53 dolarů, což implikuje více než 30procentní růstový potenciál.

Zdroj: Business Insider