Které akcie doporučují nejlepší portfoliomanažeři?
|

Které akcie doporučují nejlepší portfoliomanažeři?

Během posledních let jsme se naučili, že je k úspěšnému investování kromě znalostí, odvahy a rozumu zapotřebí i notná dávka "osobnosti". Kdo jde s davem, může hodně prodělat. Samozřejmě, vrhat se do všeho jen z vlastního přesvědčení může znamenat katastrofu. Ale do určité míry je vlastní názor investora vítán.

Investiční portfolio Světové akcie Názory analytiků

Pro tuzemské investory může být těžké vybírat ze zahraničních akcií. Nemají je totiž "na očích", alespoň ve velké většině případů.

Zahraničních analytiků a odborníků je nepřeberné množství, ale vybírejte z nich na vlastní pěst. Sledovat jejich zprávy a analýzy může být nad lidské síly.

Když ale použijete nějaké "síto", dá se to zvládnout. Pokud se podíváme na počty analytiků a portfoliomanažerů, jejich pozice, nabídky, investiční rady, a hlavně pak výdělky, můžeme zjistit zajímavé věci. Z názorů užší skupiny úspěšných odborníků si pak lze udělat obrázek o tom, do jakých firem vložit, téměř bez obav, své peníze.

V tabulce je přehled deseti firem, které byste měly podle renomovaných investičních rádců z Morningstar zařadit do portfolia. V posledním sloupci je počet fondů, které aktuálně kupují daný titul.

Tabulka firmy
Zdroj: Morningstar