Velký průzkum mezi portfoliomanažery: Býčí nálada vydrží do konce roku
|

Velký průzkum mezi portfoliomanažery: Býčí nálada vydrží do konce roku

Jarní průzkum renomovaného časopisu Barron's mezi investičními profesionály ukazuje na jasně převažující býčí náladu. Porfoliomanažeři věří nejvíce asijským akciím, sektorově preferují energetiku, na černé listině naopak mají americký dolar a dluhopisy.

Ropa Zlato Býčí trh Světové akcie Optimismus na trzích
Růst

Aktuální průzkum ukazuje, že většina profesionálních investorů vidí vývoj akcií do konce roku pozitivně a věří v růst. Býčí náladu má 59 respondentů, 30 sází na neutrální vývoj a 31 je pesimistických (medvědů).

Hlavní americké indexy by se měly na konci prosince pohybovat na následujících úrovních:

  • S&P 500 1 412 bodů

  • Dow 13 066 bodů

  • Nasdaq 2 967

O rok později by hodnoty měly být ještě vyšší: S&P 500 1 446 b., Dow 13 358 b. a Nasdaq 3 048 b.

Aktuální vývoj amerických akcií sledujte zde

Mezi nejlepší sektory se dle průzkumu zařadila energetika, která je jednoznačně preferována 23 % respondentů. V závěsu se drží sektor zdravotní péče, technologické společnosti a banky.

Z konkrétních společností se mezi nejoblíbenější dostaly Apple, Bank of America, Ford, Google, Cisco nebo Ford.

Naopak nejvíce předražené se portfoliomanažerům zdají být akcie Amazonu, GE, Netflixu nebo OpenTable. Jedna z otázek směřovala také na odhadovaný vývoj cen ropy. Ta americká by letos měla skončit na hodnotě 105,4 USD za barel, o půl roku později by cena měla být v průměru o dva dolary vyšší.

Cena zlata by do konce roku měla spíše stagnovat a skončit na 1 436 USD za unci. Růst zlata by měl přijít později, a v polovině roku 2012 by cena mohla být na 1 483 USD za unci.

Aktuální cenu zlata sledujte zde

Z pohledu jednotlivých typů investic panuje nejvíce optimismu ohledně asijských (56 %) a latinskoamerických akcií (52 %), býčí náhled přetrvává také ohledně ropy (49 %).

Neutrální vývoj by měly mít do konce roku evropské akcie (55 %), nemovitosti (47 %) a firemní dluhopisy (49 %).

Mezi nejhorší investice by do konce roku měly patřit americké státní dluhopisy (87 %), firemní dluhopisy (46 %) a americký dolar (37 %).

Zdroj: Barron's