Skvělé akciové tipy pro květnové obchodování
|

Skvělé akciové tipy pro květnové obchodování

I v květnu, kdy mnozí portfoliomanažeři drží hotovost, se na trhu najdou akcie, jejichž nákup stojí za zvážení. Ve výběru jsou známá jména i menší firmy, které nadchly analytiky svými kvartálními výsledky a výhledem na další období. Význam pro jejich výběr má i technická analýza.

Světové akcie

Arrow Electronics

Firma je jedním z největších distributorů elektronického zboží a IT vybavení pro průmyslové podniky i další zákazníky. Tržby i ziskové marže by měly letos a příští rok růst díky vyšší poptávce po komponentách a akvizicím. P/E se pohybuje okolo devíti, takže jsou akcie v rámci sektoru velice levné.

Z technického pohledu by mělo být zajímavé akcie kupovat kdykoli pod 42,5 USD, je totiž solidní pravděpodobnost růstu k 50 USD při proražení a udržení se nad 44 USD.

Arrow Electronics

Advanced Micro Devices

Výrobce polovodičů nabízí širokou škálu procesorů. Firmě analytici věří, v 1. kvartálu AMD vykázala téměř dvojnásobný zisk než loni, když dokázala i mírně zvýšit tržby.

Akcie nakupujte kdykoli pod 8,5 USD. Jakmile prorazí maxima okolo 9,5 USD, cílová cena vyskočí na 13,5 USD.

Advanced Micro Devices

Chevron

Globální energetický gigant těží z vysokých cen ropy a vyšší efektivity. Hlavní důraz klade firma na aktivity v Asii, od čehož si slibuje lepší marže a potenciál růstu.

Agentura S&P dává firmě "pětihvězdičkové" nákupní doporučení. Akcie kupujte okolo 106,5 USD, krátkodobý cenový cíl není skromný – okolo 120 USD za akcii.

Chevron

DuPont

Koncern vyvíjí řadu chemických produktů pro zemědělství, potravinářství, elektroniku, stavebnictví i strojírenství. Zisk za 1. Čtvrtletí dosáhl 1,52 USD na akcii oproti očekávání trhu 1,37 USD. Firma navíc zvýšila vlastní výhled hospodaření do konce roku.

Nakupujte akcie kdekoli pod 55 USD. Každé proražení nad 60 USD posune z technického pohledu cílovou cenu k 75 USD za akcii.

DuPont

Marathon Oil

Energetická společnost těží i hledá nová ložiska ropy. Zabývá se i v současné době zajímavou možností těžby z ropných písků, které nahrává vysoká cena ropy na trhu (produkce barelu ropy z písků vyjde na zhruba 70 USD, za nižší ceny se tedy nevyplatí vyrábět). Firma navíc působí i na trhu s plynem a kapalnými uhlovodíky.

Akcie nakupujte pod 51 USD nebo při proražení nad 54 USD. Cílová cena je zhruba na 60 USD.

Marathon Oil

NetApp

Firma nabízí software pro online správu dat. Zisky rostou impozantním tempem, solidní tržby a ziskové marže hovoří pro nákup akcií firmy. Průměr cílových cen je nad 60 USD.

Akcie nakupujte kdykoli pod 52 USD, v tu chvíli budete stále "hrát" o zhruba 20% růstový potenciál.

Network Appliance
Zdroj: InvestorPlace.com