Pětice akcií z indexu Dow, se kterými se odrazíte ode dna
|

Pětice akcií z indexu Dow, se kterými se odrazíte ode dna

Kvantitativní uvolňování je u konce a akciový trh na to pomalu začíná reagovat. Index S&P 500 během června propadl pod 1 300 bodů. Odborníci jsou ohledně dalšího vývoje na burzách skeptičtí, ale i tak se najdou tituly, které by měly díky propadu přilákat kupce. Pět takových lze najít i v tradičním indexu Dow Jones Industrial Average.

Světové akcie Kvantitativní uvolňování

5. Alcoa

Alcoa

Akcie hliníkárenského gigantu se v posledních týdnech propadly až o deset procent. V uplynulém roce se firmě dařilo těžit z vysoké poptávky a růstu mladých trhů. V prvním čtvrtletí se tak podívala po roce znovu do zisku (308 milionů dolarů).

Analytici radí tuto společnost nakupovat (56 % z těch, kteří titul pokrývají), akcie jsou totiž v současnosti dobře ohodnocené. Goldman Sachs má cílovou cenu na 22 dolarech.

4. Caterpillar

Caterpillar

Firma vyrábí stavební a těžařské stroje, tedy produkty, po kterých je poptávka hlavně v rozvíjejících se ekonomikách.

Caterpillar je jedna z nejlepších akcií z indexu Dow Jones za poslední rok. V roce 2011 ovšem nepatří k těm nejvýraznějším. V rámci konkurence ovšem patří k nejlépe oceněným (P/E zhruba 11).

3. Cisco

Cisco

Mezi technologickými akciemi se jeví Cisco jako opozdilec. Za posledních 12 měsíců ztratila akcie zhruba třetinu hodnoty, v letošním roce pak asi čtvrtinu. Investoři postupně ztratili důvěru v pozici firmy na trhu.

Cisco přitom stále patří mezi přední světové výrobce počítačových součástek. Vzhledem k atraktivitě celého technologického sektoru a k velmi nízké ceně akcií Cisca se jedná o jedinečnou příležitost k nákupu.

2. Hewlett-Packard

Hewlett-Packard

Světově známá firma vyrábějící osobní počítače a notebooky. Akcie společnosti klesly v tomto roce zhruba o 15 procent.

Prodeje počítačů se celosvětově minuly s pozitivní předpovědí, spíše ztrácejí. Zisk společnosti za první čtvrtletí sice překonal odhady, i tak se akcie po zveřejnění výsledků propadly o 7 %. Firma je však na dobré cestě z recese a analytici z Goldman Sachs doporučují cílovou cenu 44 dolarů.

1. Bank of America

Bank of America

Banka se v roce 2011 propadá. Zatím odepsala kolem 20 %.

Společnost sráží na kolena stále se potácející nemovitostní trh ve Spojených státech. Z dlouhodobého hlediska jsou však akcie banky velmi atraktivní. Analytici předpovídají brzký návrat nad 20dolarovou hranici.

7 otázek pro všechny investory

Zdroj: thestreet.com