ČS: Aktuální monitor ocenění českých akcií
|

ČS: Aktuální monitor ocenění českých akcií

Pohled analytiků České spořitelny na nejlikvidnější tituly pražské burzy.

Akcie ČR

Síťová odvětví: Cena kontraktů na dodávku elektřiny v roce 2012 (na německé burze) od počátku června klesla o zhruba 2,7 % na 58,1 EUR/MWh (pro rok 2013 je okolo 58,75 EUR/MWh).

Unipetrol: ČS mírně snížila výhled zisku Unipetrolu, protože oživení marží segmentu zpracování ropy se nekoná. Vysoké ceny ropy snižují retailové marže a nedá se očekávat, že dobrý výkon petrochemie vyrovná zbývající dva segmenty. Proto na základě modelu diskontovaných peněžních toků ČS snížila roční cílovou cenu ze 191 Kč na 170 Kč na akcii. Současně ponechala doporučení na Redukovat a myslí si, že výkonnost Unipetrolu bude zaostávat za výkonností konkurentů.

Telefónica C.R.: I když titul nabízí na pražské burze nadprůměrný dividendový výnos, ve srovnání s mediánem konkurence (telekomunikační sektor v regionu SVE) je mírně podprůměrný. Z tohoto pohledu v regionu kraluje Maďarský Telekom a polská TPSA (oba tituly s očekávaným hrubým dividendovým výnosem mírně nad 9 %).

NWR: Je nově součástí báze indexu FTSE 250. Jeho váha byla stanovena na 0,406246 % (tzn. 97. místo z 250), což je méně, než očekávala ČS. Hlavním důvodem k nižší váze je relativně nízký free float titulu.

CME: Lze očekávat, že by CME mohla v důsledku plánovaného zrušení reklam na ČT1 ke konci letošního roku získat asi 300 mil. Kč dalších tržeb, což by zvýšilo tržby mediální skupiny v ČR v roce 2012 asi o 6-7 %. Na druhou stranu CME souhlasí s platbou asi 100 mil. Kč národnímu fondu pro podporu české kinematografie. Celkově by tak efekt pro CME měl být mírně pozitivní.

VIG: Titul od počátku května ztratil sice už 6,3 % (na primárním trhu ve Vídni), to je však ve srovnání s indexem Eurostoxx Insurance pořád relativně méně, protože tento index za stejné období ztratil 8,5 %.

Aktuální vývoj českých akcií sledujte zde

Zdroj: Česká spořitelna