Týden na trzích podle burzovních grafů: Býci se teprve sbírají po květnových jatkách
|

Týden na trzích podle burzovních grafů: Býci se teprve sbírají po květnových jatkách

Přeprodané podmínky, které se na trhu během několika minulých týdnů nakonec vytvořily, vedly ke slušné rallly. Svým způsobem se jednalo o rally z přeprodanosti, ale byla poněkud slabší než v minulosti. V každém případě se nerozvinula, i když některé signály se začaly měnit na signály k nákupu.

Podívejme se na nejdůležitější indikátor, kterým je samotný graf indexu S&P 500. Graf pokračuje v klesajícím trendu, série nižších vysokých a nižších nízkých cen (lower high a lower low) byla sice přerušena krátkodobým růstem, ale cena po návratu ke klesajícímu 20dennímu klouzavému průměru začala znovu sestupovat.

Rezistence je nyní v oblasti 1 300, kde byla úterní a středeční maxima (1 298), a nad ní pak v oblasti 1 310 až 1 315, kde se vyskytovaly minimální denní ceny na koci května. Uzavření nad vyšší hladinou odporu by změnilo graf na neutrální. Dokud je index S&P 500 pod 1 315, graf zůstává v medvědím uskupení.

S&P 500 denní graf

S&P 500 - technická analýza Index volatility VIX se choval trochu bouřlivě. Jak jsme uváděli minule, vytvořil rostoucí trendovou čáru a z 16,6 vyskočil téměř k hodnotě 25, aby pak rychle spadl zpět. Tento týden se sice v úterý a ve středu dostal na minimální cenu 17,72, potom ovšem opět začal růst a uzavřel pod hladinou 19.

Zřetelné uzavření pod hladinou 18, o které jsme psali minulý týden, se tedy nekonalo. Dokud VIX neuzavře pod 17,70, stále zůstává v rostoucím trendu.

Index volatility VIX

VIX - technická analýza

Závěr: Některé indikátory se sice začínají otáčet do nákupního signálu, ale samotný graf indexu S&P 500 ne. Za rozhodující a správný signál považujeme graf indexu. Dokud jeho cena neuzavře nad 1 315 a index volatility VIX pod 17,70, přetrvává na další vývoj na trhu střednědobý medvědí náhled.