Co v současnosti sledují velcí investoři? O akcie strach nemají, varuje Belski
|

Co v současnosti sledují velcí investoři? O akcie strach nemají, varuje Belski

Brian Belski je investičním stratégem společnosti Oppenheimer & Co. Ve svém aktuálním reportu se zamýšlí nad svými diskusemi s klienty a překládá je do normální řeči. Výsledek je jasný - investoři se nebojí o nejbližší budoucnost akciových trhů.

Světové akcie BRICS Kvantitativní uvolňování
S&P 500

Klienti: S&P 500 nepropadne pod 1 250 bodů

Překlad: O akcie se nikdo nebojí.

Belski: Klienti dost přesně popisují náladu na trhu. Investoři již téměř zapomněli na řeči o možném dvojitém dně. Nevnímají přitom celou řadu potenciálních rizik.

Ani my se nedomníváme, že by S&P 500 klesnout nějak hluboko. V investování ovšem sledujeme fundamenty, makro, ocenění i psychologii trhu. A právě investorská shoda nad nějakou hladinou podpory na 1 250 bodech je něco, co nás vede k obezřetnosti.

Aktuální vývoj indexu S&P 500 sledujte zde Ben Bernanke

Klienti: Kdyby něco, Fed zahájí QE3

Překlad: Hodně zajímavá věc. Lidé navzdory vyjádřením Bena Bernankeho věří, že jsou "ochranná křídla" Fedu stále roztažena nad jejich investicemi.

Belski: zdá se, že se klienti bezmezně spoléhají na uvolněnou monetární politiku. ta v uplynulých letech dokázala trhy posunout o 90 % výše. Akcie by ovšem měly odrážet svým růstem víru ve fundamentální růst ekonomiky, ne v levné dolary.

QE3 bude, protože je Bernanke ješita! BRIC

Klienti: Ekonomický růst nepotáhnou Spojené státy

Překlad: Kupujte BRIC.

Belski: Není pochyb o tom, že jsou mladé trhy opravdovými "růstovými zlatíčky" pro celou investorskou obec. Myslíme si ovšem, že silně růstové země včetně Číny během tří až pěti let zažijí období zpomalení. Zisky rostou

Klienti: Zisky za 2Q2011 pozitivně překvapí

Překlad: Navzdory evidentnímu zpomalení (americké) ekonomiky lidé stále věří, že firmy zažívají skvělé časy.

Belski: Podle našeho názoru investoři až příliš spoléhají na to, že i další výsledková sezóna dopadne nad očekávání dobře. Ekonomika přitom evidentně zpomalila.

Nezaměstnanost je stále vysoká, tlak na spotřebitele tak nepolevuje. Navíc odhady zisků amerických firem jsou na historických maximech.

Hospodářské oživení v ohrožení. Na vině jsou spotřebitelé Technologický sektor v USA vs. S&P 500

Klienti: Velké technologické firmy jsou past

Překlad: Ačkoli ocenění technologických gigantů typu Microsoftu vyzývá k nákupům, akcie nepředvádějí nic moc.

Belski: Stále věříme, že z fundamentálního hlediska není ve Spojených státech lepších sektorů než technologií a průmyslových firem. V jejich prospěch hovoří provozní výkonnost, ocenění a růstové vyhlídky v horizontu tří až pěti let.

Barton Biggs: Nakupujte při poklesech a vsaďte na technologie a energetiku

Zdroj: Oppenheimer & Co.