Pět dividendových hitů ze sektoru telekomunikací
|

Pět dividendových hitů ze sektoru telekomunikací

Řecký parlament ve středu přijal úsporná opatření, přesto je na trzích celá řada nejistot. Investoři by proto neměli zapomínat na "bezpečné" dividendové akcie. Pět tipů z telekomunikačního sektoru může být inspirací pro portfolia zodpovědných investorů.

Telekomunikace Světové akcie Dividendy

1. France Telecom

Dividendový býnos: 4,9 %

Budoucnost firmy může investory trochu znervózňovat, protože společnost téměř "nevytáhne paty z Evropy". Telekomunikační byznys je ovšem i v Evropě stále poměrně stabilní, navíc nabízí široké možnosti rozvoje na poli internetu a internetové televize.

Dlouhodobě by ovšem investory měly zajímat především investice společnosti na Středním východě a v Africe. Akcie se navíc obchodují velice levně, na zhruba 7,8 )P/E).

France Telecom

Dividendový výnos vypočítaný na grafech na Google Finance počítá s cenou ADR, tedy akcie na burze na NYSE, uvedené dividendové výnosy přitom vycházejí z vyplácených dividend a cen na domácích trzích.

Telefónica

Dividendový výnos: 9,3 %

Hrozba okolo Řecka se zdá být alespoň dočasně zažehnána, takže i obavy ohledně Španělska nejsou teď zcela akutní. Španělský telefonní operátor má v každém případě hodně stabilní byznys, na což investoři slyší.

Důležitá je zejména silná pozice na britském a německém trhu. Rozvoj je rychlý i na trzích v Mexiku a Brazílii.

Telefónica

Telecom Corporation of New Zealand

Dividendový výnos: 4,9 %

Největší novozélandský operátor. Růst se dá očekávat v segmentech bezdrátového internetu, zatímco pevné linky ustupují do pozadí.

Jediná hrozba plyne od místní vlády. Ta operátora nemusí automaticky vybrat při budování infrastruktury. To by nepříjemně ovlivnilo akcie.

Telecom Corporation of New Zealand

Philippine Long Distance Telephone

Dividendový výnos: 5 %

Hlavní hráč na filipínském telekomunikačním trhu. Konkurence se snaží firmu dohnat, ta ovšem udržuje náskok i díky akvizicím, v poslední době například společnosti Digitel.

Philippine Long Distance Telephone

Portugal Telecom

Dividendový výnos: 9,5 %

Navzdory problémům země se firmě daří udržovat solidní byznys. Mimo jiné na jeho síti běží i televize, což je stále jistota, pokud jde o zákazníky.

Navíc firma vyinkasovala 9,9 miliardy dolarů za prodej svého podílu v brazilském operátorovi Vivo. Peněz na výplatu dividendy by tak měl mít dostatek.

Portugal Telecom
Zdroj: InvestorPlace.com