Pět horkých akciových tipů na letošní léto
|

Pět horkých akciových tipů na letošní léto

Letní měsíce nepatří z investorského hlediska mezi ty nejaktivnější. Podle odborníků se však na trhu v tomto období nachází dost peněz, které se dají výhodně zhodnotit. V současnosti se akcie potýkají s poklesem. Prodejci převládají a pesimismus roste. Ano, čeká nás nejisté období, jak ve Spojených státech a v Evropě, tak v Asii. I tak se v létě může vyplatit investice do akcií. Do jakých?

Světové akcie Tržby
Mosaic

Mosaic

Léto je obdobím sklizně pro mnoho farmářů po celém světě, zvláště pak v severnějších oblastech. Společnost Mosaic pomáhá zemědělcům maximalizovat zisky, hlavně svými hnojivy.

Poptávka po jídle zatím nevykazuje žádné známky zpomalení, pokud pomineme evropské problémy se zeleninou. Akcie firmy Mosaic je pro letní období výbornou akcií, která bude předvádět solidní výkony.

Aktuálně výhodnému nákupu pomáhá i nepříznivá situace akcií Mosaic. Ty jsou totiž pod mírným prodejním tlakem a nabízí investorům velice zajímavou příležitost. Od začátku roku klesla cena akcií Mosaic o 10 procent. Samotný index S&P 500 naopak drží mírné zisky.

Amazon

Amazon

Dovolená, odpočinek, relaxace – to vše patří k letním měsícům. S tím vším je spojena četba knih. A ta v létě vysoce roste.

Z toho může těžit Amazon se svým produktem Kindle – čtečkou elektronických knih založenou na technologii elektronického papíru, umožňující lepší čitelnost a mnohem větší výdrž baterie.

Firma Amazon byla v minulosti velkým favoritem investorů. Jen za poslední dva roky dokázaly akcie Amazonu vzrůst z 80 dolarů až na 200 dolarů za akcii. Podle analytiků by měl Amazon v tomto roce vykázat zisk 2,47 dolaru na akcii. Tržby by pak měly vzrůst o 53 procent.

6 defenzivních akcií pro červnové obchodování First Solar

First Solar

Synonymem léta je slunce. A když slunce, tak solární energie. A právě akcie solárních společností jsou v létě silně favorizovány.

Pokud jde o jednotlivé tituly, analytici preferují americkou First Solar. Akcie této firmy se v minulosti nepotýkaly s investorskou přízní a během posledních několika měsíců propadly o 30 procent.

Solárním firmám pomáhá i rostoucí cena ropy, která poptávku po solární energii zvyšuje. Ze střednědobého horizontu je ovšem nedávný pokles velmi atraktivní investorskou příležitostí.

Hospodaření společnosti by mělo být do budoucna více než úspěšné. Pro tento rok se čeká zisk na akcii na úrovni 9,45 dolaru, příští rok dokonce 10,69 dolaru na akcii.

Netflix

Netflix

Pokud v létě nepřeje počasí, ženeme se za tou nejčastější pasivní aktivitou – sledováním televize. Sledovat programy, které zprostředkovává společnost Netflix, se milionům Američanů opravdu vyplatí.

Služby, včetně streamovaných videí a her, jsou totiž levné, a firmě se tak daří úspěšně porážet konkurenci.

Akcie firmy se vyplatí kupovat i přes jejich cenu, která atakuje historická maxima. Podle analytiků by měl zisk společnosti v tomto roce dosáhnout na 4,46 dolaru na akcii a v roce 2012 dokonce 6,52 dolaru.

Americké akcie nečeká v červnu nic dobrého Hillenbrand

Hillenbrand

Léto ve Spojených státech je spojeno také s tornády a hurikány. To se teď potvrdilo, když před několika dny zasáhly střední část Spojených států silná tornáda. Pokud tento trend vydrží, Američany čeká jedna z nejhorších hurikánových sezón v dějinách.

Může to znít jako recese, možná černý humor, ale pro výrobce rakví je právě tento fakt důležitý. Jedním z největších výrobců ve Spojených státech je právě Hillenbrand.

Akcie společnosti Hillenbrand jsou velice rozumně oceněny a nabízejí dividendový výnos 3,4 procenta. Podle analytiků by měl zisk firmy dosáhnout v letošním roce 1,76 dolaru na akcii. V roce 2012 by to mělo být ještě o 20 centů víc.

Akcie velkých amerických firem jsou nesmyslně levné. Takže nakupovat?

Zdroj: stockpickr.com