Výsledková sezóna v USA začíná. Které akcie z Dow po výsledcích vyletí nahoru?
|

Výsledková sezóna v USA začíná. Které akcie z Dow po výsledcích vyletí nahoru?

Některé akcie z indexu Dow Jones, například JPMorgan Chase a IBM, mají tendenci překonávat ostatní tituly po vyhlášení hospodářských výsledků ve druhém čtvrtletí. Není to naopak případ akcií společností Disney, Microsoft a ExxonMobil, které ve výsledkové sezóně po ohlášení firemních zisků za druhý kvartál obvykle ztratí dvě procenta.

Světové akcie Výsledková sezóna

Společnost Alcoa neoficiálně odstartuje výsledkovou sezónu ohlášením svých zisků už dnes (11. července) po ukončení obchodování. Akcie tohoto producenta hliníku si po ohlášení finančních dat zpravidla nijak dobře nevedou, další den je obvykle čeká propad o 0,7 %.

(Průměrný pohyb ceny byl odvozen na základě více než 10letého sledování.)

Výsledková sezóna může znamenat riziko zvýšené volatility nejen pro akcie zahrnuté v indexu Dow Jones Industrial Average. Letos to platí obzvlášť, protože i mimo výsledkovou sezónu byl letos Dow jako na houpačce. Díky posledním dvěma týdnům je aktuálně od začátku roku v plusu, ale kdo ví, co přijde během výsledkové sezóny.

Loňské léto nebyla výsledková sezóna příznivá pro akcie Bank of America a Cisco Systems, obě spadly po oznámení zisků o 10 % během jediného obchodního dne. Pfizeru naopak výsledková sezóna přinesla 6% vzestup.

Co se týče akcií, nelze se na nic spoléhat stoprocentně, avšak historie může být jistým vodítkem. 5 vybraných akcií z indexu Dow zaznamenalo v uplynulých 10 letech v průměru největší zisky v obchodním dnu bezprostředně následujícím po vyhlášení čtvrtletních firemních údajů v červenci a srpnu.

United Technologies - červencová výnosnost akcie

5. United Technologies

Průmyslový gigant vyrábí motory pro letadla Pratt & Whitney a výtahy Otis.

Datum vyhlášení výsledků: 18. července před začátkem obchodování

Historická výkonnost: Akcie United Technologies ve výsledkové sezóně průměrně rostou o 1,1 % po vyhlášení firemních čísel za 2. čtvrtletí. V 6 z uplynulých 10 let akcie během výsledkové sezóny přidávaly. Největší, 5,9% růst byl zaznamenán 17. července 2008 poté, co společnost předčila svými zisky očekávání investorů.

Predikce analytiků: Analytici na základě dat Thomson Reuters předpokládají, že firma oznámí ve druhém čtvrtletí zisk 1,41 USD na akcii a tržby 14,7 miliardy USD. Pro srovnání, minulý rok to bylo 1,2 USD a 13,9 miliardy USD.

United Technologies patří k favoritům analytiků, co se týče výkonnosti ve 2. čtvrtletí. Akcie získala 20 doporučení ke koupi, 5krát se objevilo "držet" a ani jeden z analytiků nedoporučuje akcie prodat. Průměrná cílová cena 98,25 USD znamená stále zajímavý růstový potenciál. Kraft Foods - červencová výnosnost akcie

4. Kraft Foods

Kraft Foods vyrábí balené potravinářské produkty zahrnující sušenky, nápoje, sýry a další. Mezi její značky patří Oscar Mayer, Maxwell House, Milka, Nabisco nebo Cadbury.

Datum vyhlášení výsledků: 1. srpna před začátkem obchodování

Historická výkonnost: Akcie Kraft Foods ve výsledkové sezóně v průměru stoupaly o 1,1 % bezprostředně po ohlášení výsledků za 2. kvartál. Největší růst, téměř o 7 %, byl zaznamenán 24. července 2006, kdy firma překonala odhady analytiků.

Predikce analytiků: Analytici podle dat z Thomson Reuters očekávají čtvrtletní zisky 57 centů na akcii a tržby 13,1 miliardy USD. Loni to bylo 60 centů a 12,2 miliardy.

Credit Suisse a Sanford C. Bernstein patří mezi 14 společností, které ohodnotily Kraft doporučením "koupit", dalších 9 doporučení na základě dat z Bloombergu zní "držet", opět žádný z analytiků nedoporučuje akcie prodat. Průměrná cílová cena je 37 USD.

IBM - červencová výnosnost akcie

3. IBM

IBM vyrábí počítače a nabízí související služby.

Datum vyhlášení výsledků: 18. července po ukončení obchodování

Historická výkonnost: Akcie IBM je obvykle bezprostředně po vyhlášení výsledků druhého čtvrtletí zisková, průměrný výnos činí 1,2 %. V 7 z 10 let akcie IBM na základě dat z 2. čtvrtletí rostly. Nejlepší výkon zaznamenala akcie 17. července 2009 a 19. července 2007 – 4,3 % v obou případech, kdy předčila očekávání trhu ohledně zisku na akcii.

Predikce analytiků: IBM by měla oznámit zisk 3,03 USD na akcii a tržby 25,4 miliardy USD na základě odhadů analytiků Thomson Reuters. Pro srovnání v minulém roce reportovala společnost zisky 2,61 USD na akcii a tržby 23,7 miliardy USD.

IBM získala podle Bloombergu 18 doporučení "koupit", dalších 13 analytiků by akcii drželo a ani jedna společnost neoznačila akcie IBM "prodejní nálepkou". Cílová cena se v průměru pohybuje okolo 180 USD. AT&T - červencová výnosnost akcie

2. AT&T

AT&T poskytuje pevné i bezdrátové telefonní a internetové připojení.

Datum vyhlášení výsledků: 21. července před začátkem obchodování

Historická výkonnost: V minulých 10 letech akcie AT&T v průměru rostly o 1,3 % hned po vyhlášení výsledků. V 6 z 10 let přinesla výsledková sezóna akcii zisky. Největší vzestup zaznamenala 25. července 2001.

Predikce analytiků: Ve 2. čtvrtletí předcházejícího roku společnost AT&T reportovala zisk 61 centů na akcii při tržbách 30,8 miliardy USD. Letos analytici podle Thomson Reuters predikují 60 centů a 31,7 miliardy USD.

Na základě dat z Bloombergu většina agentur sledujících tuto akcii doporučuje nákup. 19 firem včetně Nomury a FBR Capital Markets radí investorům "koupit", 14 analytiků doporučuje "držet", nikdo neradí se akcií zbavit. Cílová cena je 32,48 USD.

JPMorgan - červencová výnosnost akcie

1. JPMorgan Chase

JPMorgan Chase je finanční společnost, která poskytuje investiční a komerční bankovnictví v USA a finanční operace po celém světě.

Datum vyhlášení výsledků: 14. července před začátkem obchodování

Historická výkonnost: Akcie JPMorgan rostly v minulé dekádě během výsledkové sezóny bezprostředně po vyhlášení firemních čísel o 1,7 %. 5 z 10 let bylo pro akcie ziskových. Největší růst přišel 17. července 2008, kdy se akcie zvedly o více než 13 %, když banka oznámila zisk z 2. čtvrtletí 54 centů na akcii.

Predikce analytiků: JPMorgan by měla ohlásit zisk 1,22 USD na akcii a tržby 25,2 miliardy USD na základě odhadů analytiků z Thomson Reuters. Ve 2. čtvrtletí 2010 byl zisk 1,09 USD na akcii a tržby 25,6 miliardy USD.

Společnost JPMorgan posbírala neuvěřitelných 31 ratingů "koupit" od firem jako Wells Fargo, RBC Capital a Raymond James. Jen 6 analytiků sledujících tuto banku doporučilo akcie držet. Průměrná cílová cena 55 USD nabízí 30% růstový potenciál!

Kupujte akcie bank, radí expert

Zdroj: thestreet.com