ČS: Aktuální monitor ocenění českých akcií
|

ČS: Aktuální monitor ocenění českých akcií

Pohled analytiků České spořitelny na nejlikvidnější tituly pražské burzy.

Akcie ČR

Bankovní sektor: Trhy sledují jakékoli spekulace týkající se výsledků zátěžových testů evropských bank. Ty by měly být zveřejněny v pátek. Banky projdou, pokud ustojí nastavený scénář s ukazatelem kapitálové přiměřenosti Tier 1 nad 5 %.

ČEZ: Nedávný pokles cen akcií přisuzuje ČS poklesu cen emisních povolenek, který má pro výsledky ČEZu vzhledem k jeho podprůměrné emisní intenzitě jeho portfolia negativní dopad. Vzhledem k velkému balíku povolenek prodávaných EIB (300 mil. ks) ČS nečeká do konce letošního roku větší oživení jejich cen.

Unipetrol: Firma uvedla, že se rafinérské marže v souladu s odhadem ČS ve 2. čtvrtletí dále snižovaly, konkrétně z 1,6 USD na barel na 0,3 USD na barel. Pokles je způsoben převisem rafinérských kapacit v Evropě.

Telefónica C.R.: Titul těží z útěku investorů do defenzivních sektorů a z blížícího se rozhodného termínu pro nárok na dividendu z loňského zisku. Tím je 7. září, čili posledním obchodním dnem by mělo být 2. září.

Fortuna: Cena akcií se při čekání na reálný rozjezd loterie ustálila kolem cílové ceny ČS. Mezitím Fortuna začala se stíracími losy, kterým se daří nad očekávání dobře (za první měsíc jich prodala 400 tisíc), jen stírací losy by měly v letošním roce vygenerovat dodatečná 2 % výtěžku (tzn. vybrané sázky – vyplacené výhry).

VIG: Cena akcií společnosti reagovala na celkový negativní sentiment vůči finančním titulům, přitom expozice společnosti vůči Řecku je "pouze" 30 milionů eur, vůči PIIGS celkově asi 150 milionů eur.

Aktuální vývoj českých akcií sledujte zde

Zdroj: Česká spořitelna