Trhy na oznámení výsledků PepsiCo reagovaly zklamáním: akcie tak pro investory nyní představuje atraktivní nabídku
|

Trhy na oznámení výsledků PepsiCo reagovaly zklamáním: akcie tak pro investory nyní představuje atraktivní nabídku

Společnost PepsiCo v pondělí oznámila své výsledky hospodaření. Akcie společnosti v posledních dnech na výhled firmy pro další období reagovaly poklesem. Na základě fundamentální i technické analýzy se dnes jeví akcie jako podhodnocená.

Světové akcie

Česká výsledková sezóna: Kdo a kdy oznamuje

PepsiCo se zabývá výrobou a prodejem nápojů a lehkých jídel. Firma prodává své produkty po celém světě a mezi největší zdroj výnosů patří nealkoholické nápoje.

Výsledky za 2Q byly prakticky v souladu s odhady (EPS 1,21 USD se rovnala očekáváním a výnosy 16,83 mld. USD mírně předčily odhady 16,5 mld. USD). Pro další období však byla firma relativně opatrná, a to z několika důvodů: stále relativně slabá spotřebitelská poptávka, vzestup cen komodit mající za následek nárůst nákladů a vyšší daňová sazba pro příští období.

Z hlediska ocenění vůči ostatním firmám ze sektoru se PepsiCo obchoduje na forward P/E pro rok 2011 na 14,7x, což je podstatně méně než celý sektor (15,9x) a hlavní konkurent Coca-Cola (18x).

Pepsico Je zřejmé, že díky poklesu cen akcií o 8,5 % od maxima to znamená zajímavý "valuation gap" ve prospěch PepsiCo. Zároveň se jedná o vhodný titul do hodnotového portfolia s dividendovým výnosem okolo 3 % (tempo růstu dividend za posledních 5 let dosahuje 12,6 %). Akcie se nacházejí z technického hlediska na hladině vhodné k okamžitému vstupu. Pro obzvlášť rizikové averzní klienty doporučujeme nastavit stop loss na úrovni 61,5 USD.

Profit target vidíme na 72 USD (+ kvartální dividendy). Průměrná cílová cena dle Bloombergu číní 75,67 USD.

Pepsico - finanční ukazatele