Krátkodobý výhled na české akcie: srpen 2011 - CME, Fortuna a KIT Digital
|

Krátkodobý výhled na české akcie: srpen 2011 - CME, Fortuna a KIT Digital

CME, Fortuna a KIT Digital. Potenciál a riziko akcií v systému SPAD na pražské burze pro srpnové obchodování.

CME (CETV) KIT digital Fortuna
CME

CME

Výsledky za 2Q11 (27.7.) byly spíše pozitivním překvapením s provozním ziskem EBITDA 62,7 mil. USD (+36 % r/r) oproti očekávání 56 mil. USD. Při výsledcích nebyly konkretizovány výhledy na rok 2011. Pouze byla zopakována rétorika společnosti z 1Q11, a to spokojenost s průměrným výhledem analytiků. Bližší specifikace je přesunuta na 21. září na investorském dni. Jen můžeme zopakovat, že generální ředitel nadále pokračuje v prodejích, ale to se domníváme, že již trh anticipuje a nepřikládá k tomu výraznější důležitost.

Nadále zůstává spíše velmi volatilní akcií, která je poháněna sentimentem. Rovněž některá prodejní doporučení od zahraničních investičních bank se dokážou poměrně silně podepsat na vývoji titulu. Cyklické akcie mají tendenci výrazně přestřelovat při vyhrocených situacích, za které můžeme považovat i současný sentiment. Aktuální ceny kolem 16,5 USD můžeme jen zopakovat, že nadále považujeme za atraktivní, ale musíme podotknout, že současný sentiment není pro cyklické akcie pozitivní. Tedy titul bude doprovázet výrazná volatilita. Fundamentální zpráva nás v probíhajícím měsíci nečeká. Fortuna

Fortuna

Fortuna, stejně jako ostatní aktiva na pražské burze, je pod prodejním tlakem. Červenec znamenal spuštění nové loterijní hry, která zprvu ponese spíše zvýšené náklady, ale později by se měla projevit pozitivně do výsledků. Je nutné upozornit, že se na českém trhu objevila i konkurenční loterie od Tipsportu (začátek července). Rovněž situace kolem Sazky se spíše stabilizuje a společnost se snaží znovu nabýt ztracenou pozici.

Výsledky (25.8.) by mohly být lehce zatíženy již dodatečnými náklady na spuštění nové loterie, ale to by již mělo být v odhadech. Více tlaku očekáváme především v 3Q11, kdy by se již mělo plně projevit spuštění hry a také marketingové náklady.

Z dlouhodobého hlediska jsme na titul nadále pozitivní. Očekáváme zajímavý vývoj na poli loterijních her a čekáme na další vývoj v Polsku. Defenzivní titul by si v současném turbulentním období mohl najít své investory. Ceny, které poklesly téměř na cenu úpisu 105 Kč, vnímáme pozitivně.

KIT digital

KIT Digital

Společnost zveřejnila předběžná data výsledků za 2Q11, která opětovně naznačila solidní růst EBITDA a opětovný záporný čistý zisk (dodatečné náklady na akvizice a na finanční deriváty). Samotná čísla (9.8.) budou tedy neutrální. Sledovat se bude komentář o postupné konsolidaci společnosti a převratu do zisku.