Krátkodobý výhled na české akcie: srpen 2011 - Telefónica C.R., Philip Morris a Pegas Nonwovens
|

Krátkodobý výhled na české akcie: srpen 2011 - Telefónica C.R., Philip Morris a Pegas Nonwovens

Telefónica C.R., Philip Morris a Pegas Nonwovens. Potenciál dividendových akcií v systému SPAD na pražské burze pro srpnové obchodování.

PFNonwovens (dříve Pegas Nonwovens) Philip Morris ČR Telefónica
telefonica

Telefónica C.R.

Výsledky za 2Q11 opětovně potvrdily, že se vedle regulatorních vlivů nadále projevuje i slabost spotřeby zákazníků. Právě tento faktor vnímáme více intenzivně. Zveřejněný provozní zisk OIBDA ve výši 5,2 mld. Kč (-11,2 % r/r) byl v souladu s odhady 5,27 mld. Kč. Dle očekávání výsledky nepřinesly větší vliv na hodnotu akcie, která se pohybuje kolem 430 Kč, tedy víceméně beze změny. Důvodem je obchodování do 2. září s nárokem na 9,4 % hrubý dividendový výnos.

Nadále očekáváme, že ex-dividend přinese větší pokles ceny než samotná dividenda a to díky tomu, že zůstává otazník, jak společnost bude řešit situaci s udržením absolutní výše hrubé dividendy. I když společnost nadále utvrzuje ve své ochotě snížit volatilitu absolutní výše dividendy, bližší informace k případnému řešení se pravděpodobně dozvíme až u příležitostí výsledků za celý rok, tedy v únoru 2012. Tato situace může přinést zvýšenou nervozitu, kde pravděpodobně dalším spíše nepříznivým faktorem může být spekulace nad schopností společnosti dostát letošním cílům snížení OIBDA na konci roku -1až -5 % r/r při 1H11 -8,3 % r/r.

Celkově jsme na současných úrovních na titul neutrální s tím, že kvůli nevyjasněné situaci kolem budoucí dividendy bychom opětovně nevylučovali potenciální větší reakci při ex-dividend dni (5. září). Při cenových úrovních dosahujících k hodnotě 430-440 Kč bychom spíše uvažovali o realizaci před dividendou. Philip Morris ČR

Philip Morris

Současný nepříznivý tržní sentiment nahrává defenzivním titulům, jako je například právě PMČR. Komentáře mateřské společnosti za 2Q byly spíše lehce pozitivní ve smyslu růstu celého trhu o 3,3 % v ČR (především kvůli horšímu minulému roku vzhledem k zvýšení daní) a dále mezikvartálnímu udržení si tržního podílu.

Při udržení současného nepříznivého tržního sentimentu se domníváme, že by mohla pokračovat podpora na titulu ze strany nákupních objednávek. Navíc výsledky (konec srpna) by díky posledním zveřejněným datům mateřskou společností mohly být spíše příznivým faktorem.

Jako rizikový faktor především pro budoucnost je stále riziko zvyšování daní na pokrytí vládních výdajů.

V současném investorském sentimentu je PMČR zajímavou volbou díky defenzivnímu charakteru (zajímavý hrubý dividendový výnos kolem 7,5 - 8,5 %). Na druhou stranu současnou cenu kolem 10500 Kč úrovně vnímáme jako neutrální z pohledu hodnoty společnosti.

Pegas Nonwovens

Pegas

Na titulu se objevila zpráva ohledně výše dividendy, která je schválena na úrovni 1 EUR, tedy zvýšení z 0,95 EUR z minulého roku a rovněž lehce vyšší než naše očekávání 0,98 EUR. Pegas tím potvrzuje, že je ochoten se dělit s investory o svou ziskovost. Oznámená dividenda představuje 5,4% hrubý dividendový výnos. Obchodování s nárokem na dividendu je do 17. října.

Titul potvrzuje svůj defenzivní charakter a nadále může být kandidátem pro zajímavou defenzivní investici, i když současné ceny na úrovni 450 Kč jsou z našeho hlediska spíše neutrální. Nicméně nepředpokládáme výraznější volatilitu ani při současných turbulencích.