Akcie, na které žádné propady neplatí
|

Akcie, na které žádné propady neplatí

Růst zisku, tržeb, marží, nákupní tlak nebo zdravý a prosperující management. To jsou kritéria, která rozhodují o nákupu kvalitních akcií. Hlavně pak v době, kdy je nejistota na trzích více jak zvýšená. Investoři se v posledních dnech zbavovali svých pozic, ale najdou se i akcie, které i v době nejistoty poráží konkurenty. Ano, i akcie v našem žebříčku nedávno klesly, ale i tak se těší obrovskému zájmu investorů.

Investice Telekomunikace Sázky a hazard

BT Group

BT Group

Britská technologická společnost, poskytující telekomunikační služby po celém světě. Firma je v období evropské dluhové krize jedním z mála zářících růstových titulů. Akcie si v tomto roce připsaly zatím 13 procent. Ocenění je solidní a stálé a BT Group je k pořízení za velmi rozumnou cenu.

Vzhledem k obrovskému boomu s chytrými telefony, se navíc akcie firmy mohou podívat mnohem výše. BT Group totiž dodává do těchto přístrojů řadu komponentů. Investorům se navíc dostává i solidního dividendového výnosu na úrovni 5 procent.

Wynn Resorts

Wynn Resorts

Kasina jsou obecně považována jako krizi-odolná. Současná situace na trzích ale firmě neprospívá. Město hazardu, Las Vegas, navíc zažívá transformaci na obyčejné město, kam se příliš hráčů nehrne. Wynn Resorts tak začíná sázet na plnou obsazenost hotelů a navíc spojila své jméno s čínskou hazardní sítí Macau. V této kombinaci se společnosti daří a je to cítit i na akciích.

Jen za poslední rok zatím přidaly téměř 50 procent. Analytici z Wall Street navíc odhadují další růst a ziskovost by se měla za celý rok 2011 zvednout o 16 procent.

Discover Financial Services

Discover Financial Services

Americká firma, která poskytuje přímé bankovnictví a bezhotovostní platby. Spotřebitelské výdaje ve Spojených státech na tom nejsou nikterak růžově, trh s kreditními kartami ale moc netrpí. Například Mastercard dokázala svými hospodářskými výsledky překonat odhady.

Discover Financial Services se přizpůsobila aktuálním podmínkám na finančních trzích a těží z toho. Akcie firmy jsou za poslední rok o téměř 44 procent výš a čeká se, že by mohly po zveřejnění výsledků jít o nějaké to procento nahoru.

Zdroj: InvestorPlace.com