Výprodeje na trzích? S Buffettem nepočítejte
|

Výprodeje na trzích? S Buffettem nepočítejte

Trhy zachvátila v posledních týdnech panika. Výprodeje se šířily od Japonska až o Spojené státy. Mezi splašenými investory se ale najdou i tací, kteří dokážou využít každé situace. Patří mezi ně také Warren Buffett, který se i díky investicím v neklidných dobách stal po právu miliardářem. Co si v posledních dnech Buffett koupil a co by nemělo chybět ani ve vašem portfoliu?

Investice Investiční portfolio

Wal-Mart

Wal-Mart

Masivní rozšíření obchodů Wal-Martu je pro firmu hlavní výhodou a zároveň marketingovou strategií. Když se ale zaměříme na tržby, tak s téměř 450 miliardami dolarů je těžké odhadovat další významný růst.

I tak se ale firma snaží být agresivní. Stále totiž nepokrývá celý svět a investory by tak mohla zajímat 10miliardová akvizice s brazilskou sítí prodejen Carrefour. To by mohlo společnosti pomoci k posílení pozice v Jižní Americe.

Wells Fargo

Wells Fargo

Tento rok je pro banky zatím katastrofický. V případě akcií Wells Fargo jde o pokles o 20 procent. Banka se ale může chlubit jedním z nejlepších managementů ve finančním sektoru. Zároveň nabízí velmi širokou škálu produktů a služeb, které ostatní banky nemají. Pro investory by to měl být jasný impuls k nákupu.

ConocoPhillips

ConocoPhillips

Tento ropný gigant plánuje zařadit závod pro zpracovávání ropy mezi veřejně obchodovaná aktiva. Od společnosti je to chytrý krok, který by měl zvednout hodnotu akcií a umožnit firmě další průzkum nových těžišť. Jinak ale vykazuje ConocoPhillips stálý příjem, který si nemohou akcionáři vynachválit. Během několika měsíců by měla firma dokonce zvednout dividendu.

General Electric

General Electric

Portfolio firmy se v současnosti zaměřuje na globální trendy a sektory, kde je zaručen růst. Patří mezi ně zdravotnictví, zelená energie, transport a infrastruktura. Tyto sektory by měly GE přinést dostatek peněz, zaručující stálý růst.

Zdroj: InvestorPlace.com