Abby Joseph Cohen: Akcie již započítávají do svých kurzů recesi, která je nepravděpodobná
|

Abby Joseph Cohen: Akcie již započítávají do svých kurzů recesi, která je nepravděpodobná

Americké akcie jen v posledním týdnu odepsaly 4,7 % a od začátku roku ztrácí 10,7 %. Podle respektované burzovní analytičky Abby Joseph Cohenové z investiční banky Goldman Sachs současné ceny na burzách odrážejí scénář radikálního zpomalení americké ekonomiky, který je však velmi nereálný. Investoři by také podle ní měli přestat jednat na základě "minutových analýz" a dívat se na investování v dlouhodobějším horizontu.

Americká ekonomika Recese Hotovost
Cohenová A.

"Je nezpochybnitelné, že investory trápí některé fundamentální problémy, ale současné ohodnocení amerických akcií diskontuje ošklivější scénář, než čekáme," konstatuje Cohenová.

Podle Cohenové se na matematické ocenění akcií dá dívat několika způsoby a jeden z nich je pohled na současné úrovně indexu S&P 500, který jakoby odrážel mnoho dalších let bez růstu zisků společností. Tento scénář však není moc pravděpodobný.

"Růst akcií může spustit několik věcí, jako například lepší maloobchodní tržby, růst pracovní míst a dobré výsledky amerických firem."

"Společnosti mají velmi silné rozvahy, což spočívá ve velkém množství hotovosti na účtech a nízkém zadlužení, to jim samozřejmě umožňuje začít najímat nové zaměstnance, více investovat nebo odkupovat vlastní akcie," říká Cohenová.

Investoři by se měli podle Abby Joseph Cohenové určitě dívat na investování v delším časovém horizontu měsíců nebo čtvrtletí nebo dokonce ještě déle a více se věnovat tomu, co se skutečně děje v ekonomice a jak jsou oceněné akcie, než reagovat na krátkodobé tlaky na trzích.

Nečasujte trh, investujte pravidelně

Zdroj: CNBC