ČS: Aktuální monitor ocenění českých akcií
|

ČS: Aktuální monitor ocenění českých akcií

Pohled analytiků České spořitelny na nejlikvidnější tituly pražské burzy.

Akcie ČR

Bankovní sektor: obě banky zůstávají pod tlakem vycházejícím ze složité dluhové situace v EMU a za poslední měsíc si jejich akcie odepsaly více jak pětinu své ceny.

ČEZ: výsledky za 2Q zaostaly za odhady především kvůli nižšímu zisku z povolenek, což podle nás není až tak důležité. Společnost potvrdila výhled letošní EBITDA na 84,8 mld. Kč, o 1,2 % zvýšila výhled čistého zisku na 40,6 mld. Kč a ponechává svou dividendovou politiku s výplatním poměrem 50-60 %.

Telefónica C.R: 7. září je rozhodný den pro nárok na dividendu z loňského zisku v hrubé výši 40 Kč na akcii. Tzn. že poslední obchodní den s nárokem na ni (s přihlédnutím k T+3 vypořádání) je 2.9. Splatnost dividendy je od 6. října.

NWR: zveřejňuje své výsledky za 2Q dnes (24.8.). Výsledky by měly být podpořeny meziročně o 39 % vyšší cenou koksovatelného uhlí, zatímco energetické meziročně vzrostlo o 9 %. EBITDA společnosti by měla meziročně poskočit o 60 % důsledkem vyšších cen uhlí a nahromaděných zásob. Loňský jednorázový výnos je jediným důvodem očekávaného meziročního poklesu čistého zisku o 30 %.

Fortuna: zveřejňuje své výsledky za 2Q ve čtvrtek (25.8.). Trh bude nejvíce sledovat meziroční růstovou dynamiku podpořenou růstem online sázení a posilováním lokálních měn vůči euru, další komentáře k nedávno spuštěnému loterijnímu projektu v ČR (marketingový rozpočet, atd.) a možný posun (podpis prezidenta) uzákonění online sázení v Polsku.

VIG: výsledky za 2Q byly v souladu s odhady. Společnost potvrdila svůj výhled meziročního růstu hrubého zisku o 10 %, avšak za předpokladu, že se výrazně nezhorší hospodářské podmínky. Expozice vůči, z pohledu dluhové situace, slabším zemím EMU (tzv. PIIGS) je velice omezená (méně jak 1 % z celkových finančních aktiv).

Aktuální vývoj českých akcií sledujte zde

Zdroj: Česká spořitelna