Na co vsází velcí hráči? 10 nejoblíbenějších akcií mezi hedgeovými fondy
|

Na co vsází velcí hráči? 10 nejoblíbenějších akcií mezi hedgeovými fondy

Hedgeové fondy patří mezi největší hybatele vývoje na burzách, proto jsou jejich pozice v jednotlivých akciích bedlivě sledovány drobnými investory. Server Insider Money, který sleduje portfolia tříset největších hedgeových fondů udělal výběr aktuálně deseti nejpopulárnějších.

Světové akcie Hedgeové fondy

1. Apple

Apple

Na začátku roku byla třetí nejpopulárnější akcií mezi portfoliomanažery hedgových fondů, na konci června se však dostala na první místo. Akcie Applu jsou přítomny v portfoliích více než stovky největších fondů. Uvidíme, jak si akcie Applu povedou v dalších měsících vzhledem k čerstvě oznámenému odchodu Steva Jobse.

2. Microsoft

Microsoft

Akcie sofwarového gigantu si drží stále druhou příčku. Akcie pod burzovním označením MSFT vlastní ve velkém 91 fondů. Akcie Microsoftu mají podle uznávaných manažerů, jakými jsou například David Einhorn nebo Seth Klarman, slibnou budoucnost.

3. Citigroup

Citigroup

I když řada fondů v souvislosti s vývojem evropské úvěrové krize akcie na jaře prodávala, drží si akcie americké banky Citigroup slušné třetí místo. Velké pozice drží v Citigroup například respektované hvězdy z Wall Street jako je John Paulson nebo Bruce Berkowitzc.

4. JP Morgan

JPMorgan Chase

Akcie drží 85 velký hedgeových fondů s celkovou tržní pozicí na konci června ve výši 6,6 mld. USD.

5. Google

Google

Akcie drží 83 velkých hedgeových fondů s celkovou tržní pozicí na konci června ve výši 5,6 mld. USD.

6. Bank of America

Bank of America

Akcie jedné z největších finančních institucí na světě drží 77 velkých hedgeových fondů s celkovou tržní pozicí na konci června ve výši 4,8 mld. USD.

Technická analýza Bank of America: Akcie dala 23.8. signál k nákupu

7. Pfizer

Pfizer

Akcie farmaceutického obra drží 75 velkých hedgeových fondů s celkovou tržní pozicí na konci června ve výši 5,2 mld. USD.

8. General Motors

General Motors

Akcie této automobilky drží 72 velkých hedgeových fondů s celkovou tržní pozicí na konci června ve výši 2,8 mld. USD.

9. Marathon Oil

Marathon Oil

Akcie těžařské společnosti drží 85 velkých hedgeových fondů s celkovou tržní pozicí na konci června ve výši 6,6 mld. USD.

10. Sanofi

Sanofi

Akcie farmaceutické společnosti, která je vlastníkem například české Zentivy drží 64 velkých hedgeových fondů s celkovou tržní pozicí na konci června ve výši 1,5 mld. USD.

Zdroj: Insidermonkey.com