Dividendové hity v podání Warrena Buffetta
|

Dividendové hity v podání Warrena Buffetta

Léto nepřináší na akciových trzích tolik vzrušení, jako zbylé měsíce roku. Pravidelná dividenda je ale v dobách nejistoty i okurkové sezóny jistým zdrojem zisku. Hledáček jsme tentokrát nasměrovali na dividendové akcie ze Spojených států. A o jejich výběr se postaral sám investorský guru Warren Buffett. Jak tučný výnos přinášejí a jaké mají zastoupení v Buffettově fondu?

Dividendy Výnosy

Coca-Cola

Coca Cola

Dividenda dosahuje na 2,8 procenta. Každý kvartál se ale mohou akcionáři těšit na 47 centů za akcii. Firma zůstává v Buffettově portfoliu na prvním místě, protože dosahuje téměř na celou čtvrtinu aktiv. Přednímu světovému výrobci a dodavateli nealkoholických nápojů a sirupů věří do budoucna většina analytiků. Z 16 dotázaných doporučuje nákup akcie Coca Coly hned 15 analytiků.

UPS

UPS

Firma vyplácí čtvrtletní dividendu ve výši 52 centů na akcii. Podíl akcií UPS v portfoliu Buffetta ale není tak významný, jako u Coca Coly. Dosahuje na 0,2 procenta. United Parcel Service působí celosvětově a jako dodávková služba je známá a zákazníky ověřená. Tržní kapitalizace činí kolem 53 miliard dolarů. Budoucí vývoj společnosti by měl být pozitivní. To je i názor 19 analytiků z celkových 25, kteří doporučují akcie k nákupu.

General Electric

GE

Čtvrtletní dividenda dosahuje na 15 centů za akcii. GE přitom zvýšilo dividendu ve třech z posledních čtyř čtvrtletí. Firma je v Buffettově portfoliu zastoupena 0,3 procenta. General Electric zasahuje do značné řady odvětví. Od motorů pro letecký průmysl, přes zpracovávání vody, až po finančnictví. U investorů patří GE k nejžhavějším tipům, s čímž se shodují i analytici. Převážná většina totiž doporučuje akcie k nákupu.

M&T Bank

M&T Bank

Firma vyplácí čtvrtletní dividendu ve výši 70 centů za akcii. Buffett má ve společnosti podíl 5,4 milionu dolarů, což představuje necelé procentuelní zastoupení v portfoliu. Podle analytiků ale není budoucí vývoj akcií této banky zcela jistý. Z 21 dotázaných se k nákupu vyjádřilo 7. Zbylí analytici doporučují akcie držet.

Procter & Gamble

Procter & Gamble

Akcionáři se mohou každé čtvrtletí těšit na dividendu ve výši 52,5 centu za akcii. Buffett této společnosti věří - vlastní zhruba 77 milionů akcií. To v celém portfoliu představuje podíl téměř 9 procent. Z 25 analytiků pokrývajících tuto společnost doporučuje tuto akcii k nákupu 18. Šest doporučuje držet a pouze jeden je pro prodej.

Sanofi

Sanofi

Dividendový výnos dosahuje na 3,4 procenta. V Buffettově portfoliu nemají akcie Sanofi takový podíl, je to 0,3 procenta, ale i tak je s ní investorská legenda spokojená. Podobný názor mají i analytici, kteří ve většině případů doporučují akcie Sanofi k nákupu.

Johnson & Johnson

Johnson & Johnson

Firma vyplácí čtvrtletní dividendu ve výši 57 centů za akcii. Johnson & Johnson patří do amerických dividendových stálic a i Buffett si je toho vědom. Podíl v jeho portfoliu je necelých 5 procent. Z 22 analytiků doporučuje akcie Johnson & Johnson k nákupu 12, zbylých 10 je pro držet.

ConocoPhillips

ConocoPhillips

Čtvrtletní dividenda je stanovena na 66 centů za akcii. ConocoPhillips byla navíc v červnu jasným dividendovým vítězem Jima Cramera. Podíl v portfoliu Warrena Buffetta není zanedbatelný, dosahuje na 4,1 procenta. U analytiků ale akcie zrovna nevyhrává. Z 20 ji doporučuje k nákupu 9 analytiků, 8 je pro držet a 3 doporučují prodat.

GlaxoSmithKline

GlaxoSmithKline

Tato firma zůstává v celém portfoliu dividendových akcií Warrena Buffetta jako nejlépe vyplácející. Výnos dosahuje na 4,9 procenta. Firma zůstává i nadále na celosvětovém trhu se zdravotnickými produkty, léky a vakcínami. Tržní kapitalizace je kolem 110 miliard dolarů. Z 11 analytiků pokrývajících tuto společnost se na jejím nákupu shoduje necelá polovina. Zbytek je pro držet.

Kraft

Kraft

Čtvrtletní dividenda od firmy Kraft je 29 centů za akcii. Akcie Kraftu jsou navíc Buffettovým TOP výběrem, když jejich podíl v portfoliu dosahuje 6,2 procenta. Vyjádřeno v dolarech je podíl 105,2 milionu. Akciím analytici věří. Z 23 je doporučuje k nákupu 15, zbytek sází na držet.

Jaká jsou kritéria pro výběr dividendových akcií se dozvíte zde:

Zdroj: stockpickr.com