Investiční web "zachránil" Wall Street od krachu
|

Investiční web "zachránil" Wall Street od krachu

Po čtvrtečním 500bodovém poklesu indexu DowJones měly akcie na newyorských burzách našlápnuto i v pátek k pokračování prudkého kolapsu. Možná ho ale "odvrátil" článek na Investičním webu z 21. června letošního roku. Opravdu? Posudte sami.

Index Dow Jones hned na začátku včerejší seance posílil až 171 bodů nad 11 550 bodů, poté ale začal hromadný úprk investorů a rychlý 416bodový volný pád.

V tu chvíli si institucionální investoři majoritních investičních firem, mající největší vliv na pohyb trhů, "jistě vzpomněli" na náš článek, který četli na InvestičnímWebu již 21. června 2011: Připravte se na letní rally. Dow se nadechuje k růstu

ve kterém jsme po dosažení letošních dubnových maxim 12 876 bodů pravili, že:

  • "12 tisíc bodů je pro index Dow Jones tak trochu magnetem, a zároveň neutrálním, odpočinkovým teritoriem pro býky i medvědy, odkud se vydávají na "krátké túry" oběma směry", a dále, že:

  • "pokud by oscilování okolo 12 000 bodové hranice probíhalo úměrně, zdá se být pravděpodobné, že vždy připravení institucionální investoři budou při případném otestování zhruba 11 000 až 11 200 bodů, tedy při 14-15% korekci, připraveni na cyklickou letní rally."

Index Dow Jones se včera opravdu podíval do predikovaného pásma. A po dosažení denního minima 11 140 bodů (tedy 860 bodů pod 12tisíci), ve zbytku dne rostl a zakončil páteční seanci 304 bodů ode dna.

Sledujte vývoj indexu Dow Jones online

Bude růst pokračovat i v dalších týdnech?

Pokud ano, budeme čtenářům naší geniální predikci neskromně připomínat až do té doby, než přestane platit :-) Pokud ne, tak tato analýza se zařadí mezi mnohé předchůdce a skončí jen jako jednodenní vítěz :-(