Další krize? Nesmysl, kupujte akcie!
|

Další krize? Nesmysl, kupujte akcie!

Poslední dny ukazují, že se ekonomika opět řítí ke dnu. Spojené státy dokonce obdržely od ratingové agentury Standard and Poors zhoršené hodnocení. To je pro některé investory dostatečný důvod k urychlenému nákupu některých aktiv, hlavně dluhopisů. Podle Jamese Altuchera je ale takto zbrklé nakupování nesmysl.

Ekonomika Státní dluhopisy Krize

Právě dluhopisy by neměly u nákupních příkazů převažovat. Současná situace je výhodná pro akcie. A to i přes další propady, které zachvátily Asii, Evropu a Spojené státy.

Co tedy hraje ve prospěch akcií?

- Krize dluhového stropu pominula. Politici se i přes šibeniční termín dohodli.

- Přes 75 procent firem překonalo odhady ziskovosti.

- Výrobní sektor a sektor služeb stále roste.

- Roste i hrubý domácí produkt.

- Ceny mnoha komodit jsou na minimech.

- Prodeje aut jsou na meziroční bázi o 5 procent výš.

- Efekty druhého kvantitativního uvolňování, ani japonské stimuly se stále neprojevily.

Na aktuální vývoj amerického indexu S&P 500 se můžete podívat zde

Lidé se ale i přes tyto pozitivní zprávy stále bojí o další vývoj. Stovky novinových titulků totiž hlásají: Spojené státy padnou. To je ale nesmysl. A to i v případě, pokud by se politici nedohodli na navýšení dluhového stropu.

James Altucher

Podle Jamese Altuchera se k lidem ve Spojených státech a následně v celém světě šíří pouze výmysly, které děsí obyčejné lidi a hlavně pak investory, kteří ze strachu stahují své pozice z trhu.

S vleklou krizí, pádem Spojených států a zhoršeným hodnocením nesouhlasí ani Warren Buffett. "Dluh Spojených států je stále 'AAA'. Ani po snížení ratingu od S&P se můj pohled na americké dluhopisy nemění," dodává investiční guru.

Není důvod vyklízet pozice. Trh je stále silný a akcie se v nejbližší době nikterak závratně nepropadnou. Samozřejmě je nutné si stále dobře vybírat. Kvalitní tituly, hlavně ty dividendové, mohou stále vynést investorům dostatek peněz.

Zdroj: Marketwatch.com