Akcie: Začíná září, tradičně slabý měsíc
|

Akcie: Začíná září, tradičně slabý měsíc

Americké akcie zakončily srpen čtyřmi dny růstu, celkově ovšem index S&P 500 ztratil za poslední měsíc 5,7 %. Končí prázdniny, investoři se vrací z dovolených, nechají svá portfolia projít přísným sítem - a nepotřebná "vajíčka z košíku" budou chtít nemilosrdně prodat.

Burzovní almanach Světové akcie
Pokles trhu

Jeffrey Hirsch, editor Stock Trader's Almanac, uvedl pro agenturu AP, že září tradičně začíná zajímavými akciovými růsty, které ovšem nemívají dlouhé trvání.

"Mezi investory panuje během září několik psychologických momentů, které je vedou spíše k prodejům," potvrdil.

V posledních 10 letech ztratil akciový index S&P 500 ve čtyřech případech přes 5 % ze své hodnoty.

Od roku 1950 klesají americké akcie během září v průměru o 0,6 %, cože dělá ze září nejhorší měsíc pro akciové investice.

Historický vývoj akcií podle měsíců

Letošní rok jen sotva bude nějakou výraznou výjimkou směrem nahoru. Evropa má plné ruce s dluhovými problémy, Německo a Švýcarsko zpomalují v růstu, Spojené státy připsaly ve druhém kvartálu pouhé procento.

Zůstat na nule nemusí být špatný výsledek. Případně se zaměřit na jiná aktiva včetně hotovosti - to může být recept na přežití letošního září. Sledujte Investiční web, aktuální články a analýzy vám pomohou v orientaci na rozbouřeném burzovním moři.

Jak odhadnout dno medvědího trhu?

Zdroj: Business Insider