Ať se děje cokoli, držte těchto pět akcií
|

Ať se děje cokoli, držte těchto pět akcií

Recese se vrací, svět si připomíná pád Lehman Brothers, na lepší časy se zatím nejspíš neblýská. Zkušení investoři ovšem vědí, že investovat se má dlouhodobě, s důrazem na dividendu a podobně. Pak ani uplynulých 10 let nemusí být akciově ztracených. Stačí se podívat na pět akcií, které se drží v portfoliích velkých hráčů celé roky.

Světové akcie Dividendy Coca-Cola

1. Coca-Cola

Největší světový výrobce nealkoholických nápojů investuje 4 miliardy dolarů do svých aktivit v Číně. Asijské trhy slibují i pro dlouholetého lídra vynikající růstový potenciál.

Akciím se daří, a jsou přitom stále levnější než průměr celého sektoru. Koupit, držet, nedívat se nalevo ani napravo - a pravidelně strčit do kapsy zajímavou dividendu.

1 Coca-Cola

2. Avon Products

Společnost v posledních pěti letech zvyšuje dividendu v průměru o více než 5 % ročně. Akcie jsou navíc aktuálně spíše na dolní hranici svého ročního cenového rozpětí.

Akcie jsou levnější než průměr sektoru (P/E 12,5 vs. 15,6). Dá se očekávat mírné posílení kurzu, navíc se samozřejmě jedná o atraktivní a spolehlivý dividendový titul.

2 Avon

5 investičních strategií pro obchodování na kolísavých trzích

3. General Electric

Akcie v posledních týdnech oslabují a jsou na velice atraktivních úrovních. Navíc aktuální akvizice společnosti Converteam za 3,2 miliardy dolarů naznačuje, že GE věří v lepší zítřky, především v oblasti vyspělých technologií a energeticky úsporných řešení.

3 General Electric

4. Altria Group

Firma zvýšila čtvrtletní dividendu na 0,41 dolaru, ve 2. kvartálu vzrostly tržby mezičtvrtletně, i když meziročně se projevil odliv zákazníků. Zdravý životní styl a omezování kouření ve vyspělých zemích ovšem ubírají odbytiště všem výrobcům. Jejich pozornost proto směřuje především do Asie a Afriky.

4 Altria

5. Exxon Mobil

Firma uzavřela smlouvu s Rosněftem, čímž vyfoukla ruská ložiska konkurenční BP. Akciím pomáhá také obnovení činnosti v Mexickém zálivu, kde dochází k omezením kvůli hurikánům.

Stejně jako v případě dalších společností jde také o příjemný "dividendový příspěvek" pro každé dlouhodobé portfolio. Problémem by bylo pro celý sektor výrazné ekonomické zpomalení, které by omezilo poptávku po ropě.

5 Exxon Mobil
Zdroj: Seeking Alpha