Akcie se 100% růstovým potenciálem pro trpělivé investory
|

Akcie se 100% růstovým potenciálem pro trpělivé investory

Dlouhodobé investování je ve zjitřených dobách jednou z největších opor investorů i poradců. Pokud chcete vsadit na akcie s výrazným růstovým potenciálem, a můžete zároveň nechat peníze delší dobu "ležet", zamyslete se nad uvedenými tituly.

Světové akcie Citigroup Ford

Ford Motor

Kromě výroby automobilů má firma i finanční divizi. V posledních kvartálech se zvyšují prodeje aut, Alan Mulally se jako ředitel zatím osvědčuje.

Poměr ceny akcií k očekávaným ziskům (forward P/E) je 5,5, akcie jsou tedy fantasticky levné. 20 dolarů za akcii nemusí být konečnou metou.

1 Ford

Alcoa

Známý výrobce hliníku a stabilní člen indexu Dow v posledních letech nepředvádí žádné velké tržní výkyvy. Ceny hliníku začínají růst, s nimi rostou i marže producentů. S postupným oživením ekonomiky vzroste i poptávka po hliníku.

2 Alcoa

Datalink

Menší společnost, která se zabývá správou a zálohováním dat. V posledních měsících získává stále více klientů mezi velkými společnostmi.

3 Datalink

Citigroup

Jeden ze symbolů finanční krize a vládních záchranných operací ve Spojených státech v posledních čtvrtletích vydělává. Investice do bank je krátkodobě "ruskou ruletou", Citigroup ovšem sympaticky "opravuje" svou bilanci, přičemž akcie jsou stále doslova "za babku".

4 Citigroup

Centrální banky společně v boji za více dolarů. Nemusí to stačit

Aflac

Skrze dceřinou společnost American Family Life Assurance Company of Columbus poskytuje zdravotní a životní pojištění. Firma je silně zisková, vyplácí dividendy a vzhledem k očekávaným ziskům jsou její akcie velice levné (P/E 5,2).

5 AFLAC

Huntington Bancshares

Komerční a osobní bankovnictví prostřednictvím Huntington National Bank - to je hlavní náplň činnost firmy. V posledním roce začala "pracovat" na svém hypotečním portfoliu. Akcie jsou stále levné, navíc vyplácí na banku velice zajímavou dividendu přes 3 %.

6 Huntington Bancshares

Ať se děje cokoli, držte těchto pět akcií

Zdroj: Seeking Alpha