6 investičních nápadů pro letošní podzim: Od konkrétních akcií po realitní trh
|

6 investičních nápadů pro letošní podzim: Od konkrétních akcií po realitní trh

Na nedávné konferenci Delivering Alpha se setkal panel investičních odborníků, aby popsal současné tržní příležitosti. Jednotlivé akcie, ale i celé sektory mohou být pro někoho překvapením. V každém případě zajímavá inspirace. Seznamte se s půltuctem neotřelých investičních tipů, které nabídli členové zmíněného panelu.

Investiční doporučení Realitní trh Sektory Světové akcie Akciové tipy

Kyle Bass, zakladatel Hayman Advisors

Svět stojí na hraně propasti v podobě série bankrotů jednotlivých zemí. Pro investory je to obrovská výzva. Země dluží nejvíce v historii, pokud pomineme (po)válečná období. Státy začnou krachovat dříve, než očekává světová veřejnost.

Tip: Nákup opcí "proti" japonským dluhopisům, protože právě Japonsko bude v případě krachu Řecka dalším kandidátem státního bankrotu.

Leon Cooperman, ředitel Omega Advisors

Výnosy všech ostatních aktiv jsou tak mizivé, že investorům zbude jediná možnost, pokud budou chtít vydělat - americké akcie. Ty budou na konci roku výše než v polovině září.

Tip: Od určité doby začít shortovat americké dluhopisy (jejich výnosy jsou rekordně nízké). A do té doby kupovat tyto akcie: Apple, Qualcomm, Boston Scientific, Sallie Mae a KKR Financial Holdings.

Philip Falcone, zakladatel Harbinger Capital Investments

Ekonomika slábne, nezaměstnanost je vysoká a příjmy stagnují - to vše výrazně mění chování spotřebitelů. Lidé šetří, k čemuž patří nákupy se slevou.

Tip: Akcie Spectrum Brands.

Jak investovat a neprohrát současnou "dluhovou partii"?

J. Tomlinson Hill, ředitel Blackstone Marketable Alternative Asset Management

Pokud už nejsme na dně realitního trhu, jsme jistě velice blízko. To otevírá příležitosti pro velké investory.

Tip: Skupovat hypotéky od lidí ve finanční tísni, případně přímo nemovitosti propadlé kvůli nesplácení. Je ovšem potřeba pečlivě vybírat stavby, které mají potenciál dalšího zhodnocení.

Daniel S. Loeb, zakladatel Third Point

Pro širokou veřejnost zřejmě překvapivě doporučuji jedinou akcii. Firma má sice starý produkt i logo, ovšem po nedávných kotrmelcích v obsazení managementu věřím, že je její současná tržní cena naprosto neadekvátní.

Tip: Akcie Yahoo!.

Anne B. Popkin, ředitelka Symphony Asset Management

Od roku 2008 se změnila celá řada věcí. Firemní dluhopisy jsou jednou z nich. Věřím však, že jsou dnes kvalitní firemní bondy velice zajímavou možností zhodnocení peněz.

Tip: Krátkodobé firemní dluhopisy.

Akcie čeká 15letý medvědí trh, tvrdí ekonomové z Fedu

Zdroj: CNBC