Akciové tipy pro krásné babí léto
|

Akciové tipy pro krásné babí léto

Že už toho máte dost? Že se nechcete denně trápit s analýzami firem a makroekonomického prostředí? Že už nevíte, zda spoléhat na Fed, Kalouska, nebo snad na záchranu Řecka? Uděláme to za vás. Vy se v klidu posaďte, udělejte si kávu a projděte si několik akciových tipů na začínající podzim. Příležitosti nejsou jen u těch nejznámějších titulů.

Světové akcie Akciové tipy

Dollar Tree

Obchod prodávající všechny položky za jeden dolar. Kouzlo levného zboží znají i v Americe (kde mimochodem žije přes 40 milionů lidí v bídě).

Více než 4 000 poboček společnosti nabízí širokou škálu zboží - sklo, obaly, hračky, saponáty i jídlo.

Akcie v posledních pěti letech rostou ročně v průměru o 32 %. Také letos se firmě navzdory náladám na trhu daří. Analytici u firmy zvyšují odhady zisku ještě před koncem čtvrtletí.

1 Dolar Tree

Darling International

Potravinářský průmysl umí být velice nestálý. Společnost Darling International má silnou historii i slušný růstový potenciál.

Klíčem k tomu je diverzifikace činností firmy. Působí totiž ve třech oblastech - výroby surovin, pečení i restauračních službách. Ty zahrnují odvoz zbytkům čištění kuchyňských zařízení a podobně.

Analytici odhadují až 200% růst zisku v letošním roce. Ten má být podpořen 170% nárůstem tržeb jen ve třetím čtvrtletí.

2 Darling International

Z výnosů se jen kouří. Tabákové akcie jsou skvělá příležitost!

SINA

Společnost je jedním z největších internetových hráčů v Číně. Provozuje například službu Weibo, kterou si představte jako takový čínský Twitter. Firma provozuje také mobilní služby, online média a řešení pro internetové obchody, hry, elektronické knihy a podobně.

Pokud hledáte světovou akcii s obrovským potenciálem, je to právě SINA.

3 SINA

15 investičních perel od legendy tradingu

Stamps.com

Internet změnil od základu naše životy. Jedna z prvních věcí, co vás jistě napadne, je posílání pošty.

Společnost Stamps.com vznikla v roce 1996. Poskytuje poštovní služby přes internet (United States Postal Service) a řadu doplňkových věcí. Můžete si díky ní například svůj portrét naskenovat na platnou poštovní známku.

Firma zažila rekordní kvartál - tržby vzrostly o 26 %. Dvouciferný růst tržeb i zisku analytici očekávají i ve 3. čtvrtletí.

4 Stamps.com

Mitcham Industries

Mitcham Industries půjčuje, vyrábí a prodává seismická zařízení pro společnosti těžící ropu a plyn, speciální divize se věnuje tomuto byznysu v pobřežních a mořských terénech.

Také u Mitchamu analytici očekávají skvělé 3. a 4. čtvrtletí. Navíc pohled na vývoj cen akcie signalizuje jediné - při jakémkoli poklesu nakupujte.

5 Mitcham Industries

6 investičních nápadů pro letošní podzim: Od konkrétních akcií po realitní trh

Zdroj: InvestorPlace.com