Týden na trzích podle burzovních grafů: Nejtěžší prohra býků od října 2008
|

Týden na trzích podle burzovních grafů: Nejtěžší prohra býků od října 2008

Minulý týden byl mimořádně rušný. Po výrazném úterním růstu prakticky na všech trzích se ve středu situace změnila. Z hlediska technické analýzy se trh stal znovu výrazně přeprodaným a je pravděpodobný krátkodobý silný růst. Index S&P 500 prolomil trendový kanál a přiblížil se k intradenní minimální ceně ze začátku srpna.

Páteční obchodování bylo klidné s nadprůměrnými objemy. Pro býky je kromě objemů obchodů pozitivní to, že cena indexu S&P 500 nevytvořila nižší intradenní cenu než ve čtvrtek.

S&P 500 denní graf

S&P 500 - technická analýza Indexu volatility VIX se nepodařilo prolomit hladinu 30, ta naopak potřetí zafungovala jako odrazový můstek pro další katapultování na vyšší hodnoty. To je signál pro krátkodobý býčí směr pro akcie, kdy by mohlo na trzích dojít ke chvilkovému zklidnění a návratu VIX k důležité hladině 30.

Index volatility VIX

VIX - technická analýza

Závěr: Ve čtvrtek byla na indexu S&P 500 prolomena důležitá hladina rostoucího trendového kanálu a do hry vstupuje úroveň 1 100. Zároveň se trh stal překoupeným a vytvořily se podmínky pro krátkodobý růst. Bude důležité sledovat, zda se cena v případě rally dostane a uzavře nad 1 160, kde by se vrátila zpět do rostoucího kanálu. Nejbližší hladiny podpory a rezistence jsou 1 100 až 1 120 a 1 200 až 1 220.