Fortuna: Akcie porostou!
|

Fortuna: Akcie porostou!

Měníme stávající investiční doporučení pro akcie společnosti Fortuna ze stupně akumulovat na stupeň koupit a zvyšujeme cílovou cenu společnosti na 129 Kč za akcii z předešlých 124 Kč za akcii. Ke zvýšení cílové ceny akcie Fortuny nás přiměly zejména první zveřejněné výsledky ohledně číselné loterie a prodeje stíracích losů, které předčily naše odhady.

Akcie ČR Fortuna
Fortuna - ilustrační foto

Nové doporučení – koupit

Předchozí doporučení – akumulovat

Nová cílová cena – 5,27 EUR (129,- Kč, 21. 9. 2011)

Předchozí cílová cena – 5,09 EUR (124,- Kč, 21. 9. 2011)

Navíc společnost Synot pozdrží uvedení své číselné loterie na český trh a není vyloučeno, že daný projekt nebude vůbec spuštěn, neboť Holding Synot se účastní tendru na koupi společnosti Sazka.

Pozdržení spuštění další, již čtvrté číselné loterie na malém českém trhu hodnotíme pro ocenění společnosti Fortuna pozitivně. Na druhou stranu jsme přistoupili ke snížení odhadů pro letošní rok pro všechny trhy vyjma Malty z důvodu horších hospodářských výsledků za 2Q 2011, které zklamaly na všech úrovních.

Aktuální cenu akcií Fortuny sledujte zde

Oproti našim odhadům došlo na trzích v ČR, Slovensku a Polsku ve druhém kvartále 2011 k mezikvartálně nižším přijatým sazkám, přestože ve druhém kvartále bylo mistrovství světa v hokeji, kde se Češi umístili poměrně vysoko. Fortuna - odhady hospodaření

Navíc se Fortuně opět snížily marže ze sázení, což bylo způsobeno vyšším podílem "live" sázení a intenzivní konkurencí. Z těchto důvodů jsme snížili očekávané přijaté sázky a marže ze sázení pro letošní a následující roky.

Navzdory snížení přijatých sázek pro letošní rok na hlavních trzích Fortuny a snížení marže ze sázení převážil v ocenění pozitivní efekt vyšších přijatých sázek z číselné loterie pro letošní rok, navíc jsme mírně navýšily přijaté sázky z číselné loterie v následujících letech.

Vyšší cílové ceně oceňované společnosti napomohla i mírně nižší diskontní sazba.

Dále je nutné zmínit, že krátkodobé predikce hospodaření oceňované společnosti Fortuna jsou velmi obtížné z důvodu reportovaných krátkých časových řad. Přesto obsáhlost vykazovaných položek je stále nízká, postrádáme položku čistých zisků dle jednotlivých trhů.

Kompletní analytický report Fortuny najdete zde