ČS: Aktuální monitor ocenění českých akcií
|

ČS: Aktuální monitor ocenění českých akcií

Pohled analytiků České spořitelny na nejlikvidnější tituly pražské burzy.

Akcie ČR

Bankovní sektor: Celý sektor je během letních měsíců pod tlakem vyplývajícím ze složité dluhové situace v eurozóně; například index Eurostoxx Banks za poslední týden ztratil 9 % své hodnoty a za poslední měsíc dokonce 17 %.

ČEZ: ČS nedávno vydala nový report, ve kterém ponechala své doporučení na Akumulovat a současně snížila roční cílovou cenu z 970 na 902 Kč i kvůli nižšímu (o 9,5 %) očekávanému zisku v roce 2013 kvůli předpokládanému pomalejšímu nárůstu cen elektřiny a odloženému dokončení dvou elektráren. Očekává, že se roční hrubá dividenda v následujících dvou letech udrží těsně pod úrovní 50 Kč na akcii.

Unipetrol: Zveřejnil vybrané segmentové marže za srpen, které jsou spolu s čísly za červenec celkově mírně pod úrovní loňského 3. čtvrtletí (konkrétně rafinérské marže 1,75 $ proti 1,92 $ v Q310, modelové olefinové marže 295.5 € vs. 302 € za tunu v Q310 a modelové polyolefinové marže 253.5 € vs. 313 € za tunu v Q310).

Telefónica C.R.: Akcie společnosti se již obchodují bez nároku na dividendu z loňského zisku v hrubé výši 40 Kč na akcii.

Philip Morris ČR: Výsledky za 1. pololetí byly horší, než ČS očekávala, a to kvůli pokračujícímu poklesu podílu na trhu v ČR. Na druhou stranu se zdá, že míra poklesu z 1. čtvrtletí se ve 2. čtvrtletí snížila (na Slovensku pravděpodobně došlo k mírnému růstu ve 2. čtvrtletí). ČS drží opatrný postoj k akciím PM ČR navzdory přibližně 8% dividendovému výnosu.

ORCO: Výsledky za 1. pololetí byly celkově poněkud horší, než ČS odhadovala, a to kvůli stále klesajícím výnosům z nájemného, což bylo částečně vyrovnáno úspory nákladů. ORCO z prodeje ruských aktiv získá hodně hotovosti, ale nebylo by překvapením, kdyby došlo k přesunu peněz do ORCO Germany k podpoře refinancování GSG.

Aktuální vývoj českých akcií sledujte zde

Zdroj: Česká spořitelna