Na těchto 11 akciích se shodne opatrný Warren Buffett s excentrickým Jimem Cramerem
|

Na těchto 11 akciích se shodne opatrný Warren Buffett s excentrickým Jimem Cramerem

Warrena Buffetta ani Jima Cramera není potřeba představovat. Na jedné straně je jeden z velkých hodnotových investorů, na druhé straně populární moderátor nejsvižnějšího pořadu o investování na americké CNBC, který většinou neztrácí býčí náladu, pokud jde o akcie. Které tituly si od obou těchto investorských veličin zasluhují skvělé známky?

Světové akcie Jim Cramer

1. Coca-Cola

Buffettův mnohaletý favorit (Warren vlastní akcie za zhruba 14 miliard dolarů) plánuje investovat další 4 miliardy dolarů v Číně. velikost tamního trhu láká k rozšíření operací. A Cramer dává Coca-Cole velkou nálepku "BUY!". "Nebát bank a technologií, které táhnou trh dolů, Coca-Cola by už byla na historických maximech," tvrdí populární moderátor.

1 Coca-Cola

2. Sanofi-Aventis

Jim Cramer akcie této farmaceutické firmy doporučuje již dlouhé měsíce. Jsou podle něj velice levné a zajímavé i pro dividendové investory.

2 Sanofi-Aventis

3. ConocoPhillips

Warren Buffett ve 2. čtvrtletí zvýšil svůj podíl ve firmě o 27 %, Cramerovi se navíc zamlouvá možnost, že by se akcie ropné ConocoPhillips mohly v dohledné době na burze rozdělit. P/E u této akcie se pohybuje zhruba okolo 8,5, což je velice atraktivní ocenění.

3 ConocoPhillips

4. Wells Fargo

"Zázrak z Omahy" se navzdory turbulencím v bankovním sektoru nemůže akcií Wells Fargo nabažit - banka zaujímá v jeho celkovém portfoliu přes 18%! Cramer upozorňuje, že banka v rámci sektoru bude dlouhodobě vítězem, ovšem bude trvat ještě dlouho, než budou akcie vynášet. Například George Soros se akcií Wells Fargo ve 2. čtvrtletí na rozdíl od Buffetta zbavil.

4 Wells Fargo

5. Bank of America

Otloukánek posledních týdnů. Podle Cramera nejsou akcie BofA v tuto chvíli jasným "nákupem", ovšem zatím se jich v portfoliu nezbavil. Warren Buffett naopak neváhal do banky investovat 5 miliard dolarů. A to podle Cramera může celý trh přesvědčit, Buffett zkrátka někdy "ví víc".

5 Bank of America

6. ExxonMobil

Cramer doporučuje akcie Exxonu držet, upřednostňuje Chevron. Buffett nechal akciím ExxonMobilu zhruba procento svého akciového "koláče".

6 ExxonMobil

5 investičních strategií pro obchodování na kolísavých trzích

7. UPS

Cramer vlastní "pár" akcií této přepravní společnosti, Buffett jich drží rovnou přes milion.

7 UPS

8. Wal-Mart

Akcie maloobchodního gigantu vzrostly po výsledcích za 2. kvartál o 3,88 %. Firma má podle Cramera velkou sílu, pokud jde o určování cen, lidé jdou do Wal-Martu, když jim ubývají peníze na účtech. Viděli jste páteční americkou nezaměstnanost? Buffettův fond Berkshire Hathaway obsadil akciemi řetězce téměř 4 % svého portfolia.

8 Wal-Mart

9. American Express

Buffett je největším institucionálním investorem do akcií vydavatele kreditních karet. A Cramer drží rovněž přes 2 tisíce akcií AmExu.

9 American Express

Výprodeje na trzích? S Buffettem nepočítejte

10. Costco

Buffett i Cramer jsou podílníky v této firmě. Ta se nedávno na burze přiblížila ročním maximům, její akcie jsou tedy poměrně drahé.

10 Costco

11. U.S. Bancorp

Banka předvedla výrazně lepší výsledky za 2. čtvrtletí, než se čekalo (60 centů zisku na akci oproti odhadovaným 53 centům). 3,5 % portfolia Buffettova fondu - to už je argument pro nerozhodné investory.

11 U.S. Bancorp

Ženy jsou lepší investorky než muži. Proč? Panuje totiž ŽENSKÝ TRH

Zdroj: Seeking Alpha