ČS: Aktuální monitor ocenění českých akcií
|

ČS: Aktuální monitor ocenění českých akcií

Pohled analytiků České spořitelny na nejlikvidnější tituly pražské burzy.

Akcie ČR

Banky: Sektor je v novém roce pod tlakem kvůli problémům ohledně chystaného úpisu nových akcií italské banky UniCredit.

VIG: Váha titulu v bázi indexu PX vzrostla z 3 na 12 %, což se podepsalo na velice solidní výkonnosti (v prosinci +15 %) i zvýšených objemech. I když je obchodování v novém roce zatím ve znamení vybírání zisků, ČS očekává, že pojišťovna bude těžit ze své relativně nízké expozice vůči nejslabším členům EMU, očekávaného pokračujícího růstu hrubého zisku (odhad meziročně +6,5 %) a 1 miliardy eur, kterou má společnost k dispozici na případné akvizice (zde se nejčastěji zmiňuje polská pojišťovna Warta).

ČEZ: Titul se v současnosti obchoduje podle očekávaného P/E za rok 2011 na úrovni regionálního mediánu, a i když ho výhled na rok 2012 řadí mírně nad medián, titul nabízí nadprůměrnou návratnost vlastního kapitálu, marže i dividendový výnos.

Unipetrol: Situace v sektoru zpracování ropy je nadále slabá. Rafinérské marže zaznamenaly další mezikvartální pokles, ke snížení došlo i u petrochemických marží. To má v souhrnu negativní vliv na provozní výsledek firmy.

Aktuální vývoj českých akcií sledujte zde

Telefónica C.R.: ČS očekává, že bude z čistého zisku za rok 2011 vyplacena hrubá dividenda 35 Kč na akcii. Tato úroveň by se měla udržet i v dalším roce.

NWR: Ceny uhlí se na konci roku příliš nehýbaly a koksovatelné uhlí na světových trzích je nyní výrazně pod úrovní posledního čtvrtletního kontraktu NWR. Na druhou stranu poptávka v regionu zatím klesá jen pozvolna. Celkově vzhledem k cílové ceně i vůči aktuálním cenám uhlí se zdá být NWR správně oceněno a lze očekávat obchodování v mírně rostoucím trendu.

Zdroj: Česká spořitelna